Pobyt v meste Sárvár sme navštívili kvôli termálnym kúpeľom Sárvárfürdő, ktoré ponúkajú spolu s vnútornými a vonkajšími liečebnými bazénami aj obrovskú bazénovú časť určenú pre rodiny s deťmi.

Dospelí sa môžu okrem iného tešiť aj na wellness a saunový svet, ako aj možnosť využiť plavecký bazén priamo v areáli. Samotné kúpele ponúkajú aj možnosť ubytovania rôznych kategórií, od ubytovania v kempe až po 4-hviezdičkový hotel. Skrátka, rodine s malými deťmi by na takomto výlete nemalo nič chýbať.

Relaxačno liečebný bazén v kúpeľoch Sárvár. Potešilo nás, že napriek veľkému množstvu návštevníkov, bazény počas našeho pobytu neboli plné ako môžme zažiť na Slovensku. V týchto termálnych bazénoch sme nemali problém nájsť voľné miesto na sedenie či ležanie alebo obľúbenú masážnu trysku. Foto zdroj: sarvarfurdo.hu

Relaxačno liečebný bazén v kúpeľoch Sárvár. Potešilo nás, že napriek veľkému množstvu návštevníkov, bazény počas našeho pobytu neboli plné ako môžme zažiť na Slovensku. V týchto termálnych bazénoch sme nemali problém nájsť voľné miesto na sedenie či ležanie alebo obľúbenú masážnu trysku. Foto zdroj: sarvarfurdo.hu

Recenzia a praktické postrehy

Doprava

Počas predĺženého zimného víkendu sme navštívili kúpeľné mestečko Sarvár, ktoré je od Bratislavy vzdialené asi dve hodiny cesty – čo vnímam ako optimálnu vzdialenosť, ak cestujete s dvoma malými deťmi (vo veku 6mesiacov a 3 roky). Vzdialenosť z Bratislavy do Sárvár je síce krátka, ale budete cestovať po menších dedinských cestách, preto sa vám môže predĺžiť. Ak túžite spoznať blízke pohraničie, môžete si cestu predĺžiť zastávkou pri Neziderskom jazere či Šoproni, ale o tom inokedy.

Kryté bazény v kúpeľoch Sárvár sú rozdelené do niekoľkých častí oddelených chodbou plne dostupných aj kočíkom – liečebné bazény, rodinné zážitkové bazény, plaváreň, saunový svet a relaxačné detské centrum.

Termálne liečebné bazény

Prekvapivo, termálne bazény počas nášho pobytu vo februárový víkend neboli tak plné ako sme zvyknutí z niektorých slovenských kupeľov, preto sme si mohli plne užívať množstvo masážnych trysiek, relaxačných ležadiel či protiprúdu. A ak budete mať šťastie, môžete v rámci vstupného absolvovať aj akvagymnastiku priamo s lektorom.

Termálna voda v bazénoch má liečivé účinky o ktorých si môžete detailne prečítať na stránke kúpeľov. Nás zaujalo žltohnedé sfarbenie vody aj hnedé lupienky, ktoré plávali priamo vo vode. Síce nevyzerali veľmi lákavo, nie sú hygienicky závadné a patria k prirodzenému zloženiu tejto vody.

Saunový svet

Vstup do sauny je za príplatok, ktorý sa určite oplatí využiť, ak vám to deti umožnia (pozn. deti do 12 rokov majú vstup zakázaný). Čaká na vás fínska sauna, infračervená a parná sauna, arómakabíny, zážitkové sprchy a vonkajšie a vnútorné vírivky, a okrem iného za malý príplatok aj špeciálny rituálny program so sauna majstrami. Musím konštatovať, že saunovanie má v Maďarsku naozaj silnú tradíciu a služby sú na vysokej úrovni. Na recepcii vám zdarma zapožičajú plachty na saunovanie (saunuje sa výlučne nahý), , dostupné je aj malé občerstvenie a dostatok lehátok na relax.

Rodinné zážitkové bazény a detský kútik

V tejto časti kúpeľov nájdete naozaj všetko potrebné, podrobný zoznam všetkých bazénov, služieb a šmýkačiek nájdete priamo na stránke kúpeľov. Počas našej návštevy neboli bazény vôbec preplnené, preto sme ich mohli komfotne využívať.

V bazény v rodinnej časti kúpeľov Sárvar sú usporiadané tak, aby mali rodičia dobrý prehľad nad dianím v bazéne alebo na šmýkačkách. Neraz aj z vírivky :-)

V bazény v rodinnej časti kúpeľov Sárvar sú usporiadané tak, aby mali rodičia dobrý prehľad nad dianím v bazéne alebo na šmýkačkách. Neraz aj z vírivky 🙂

My sme sa vačšinu času zdržovali priamo v blízkosti bazéna pre najmenšie deti, s malou šmykľavkou, hojdačkami a hračkami. Tento bazén bol ideálny pre deti od 6 mesiacov do ca. 3 rokov veku. Voda v bazénoch bola čistá, nedráždila a ani nezapáchala po chlóre, keďže stredisko využíva na čistenie špeciálnu bezchlórovú technológiu. Staršie deti zada upúta množstvo tobogánov, šmykľaviek či bazén s protiprúdom ako aj možnosť zapožičať si plávacie koleso či rukávniky.

V priamo v blízkosti detského bazéna bola okrem iného prebaľovacia miestnosť, detský kútik, kuchynka aj odpočívareň pre deti. Praktická bola aj dostupnosť spŕch a toaliet (takmer pri každom bazéne), ako aj množstvo lehátok a stojanov, na ktoré možno odložiť osobné veci či priestor kde zaparkovať kočík.

Napriek dostupnému detskému kútiku či vyčlenenej relaxačnej zóny na druhom poschodí, žiaľ náš synček nedokázal zaspať, preto sme museli byť po celý čas v strehu. Hneď v blízkosti detského bazéna je umiestnená vírivka, z ktorej sme na kočík pod kontrolou. Táto vírivka podobne ako bazén s protiprúdom však fungovala v intervaloch, ktoré nám neboli známe a znamenali dlhé čakanie.

V rodinnej časti kúpelov Sárvár nájdete aj detský kútik vhodný pre deti od 3 rokov pod dohľadom animátorov. Stráženie detí je dostupné od 10.00-18.00 a je úplne zdarma. Hoci personál v kúpeloch a hoteli ovládal (okrem nemčiny) aj základy češtiny, obávam sa, že animačný program by bol pre deti v maďarčine.

Plavecký bazén

V Sárvari sme si užili naozaj luxusné plávanie v 25m plaveckom bazéne. Ten bol počas našej víkendovej návštevy minimálne využitý, preto sme mali často celý bazén pre seba. Pre vstup do bazéna je však nutné mať plávaciu čiapku, ktorú vám opäť za malý poplatok zapožičajú na recepcii. Sklamalo ma však, že hoci by mal byť bazén otvorený od 7.00 ráno, do kúpelov sa nebolo možné pred 8.00 hod vôbec dostať – resp. minimáne chýbali inštrukcie ako sa na plaváreň dostať pokiaľ sú kúpele zatvorené.

Ubytovanie

V mestečku Sárvár je dostatok ubytovacích kapacít od apartmánov až po siete hotelov. My sme s deťmi využili tú najkomfortnejšiu možnosť ubytovania priamo v hoteli Park Inn by Radisson (ako nám bolo si prečítate tu), ktorý je s kúpeľmi prepojený.

Ceny

Keďže vstup do kúpeľov bol súčasťou nášho pobytového balíčku, vôbec nespomínam cenu vstupného, tie nájdete jednoducho na stránke kúpeľov.  Za zmienku stoja aj špeciálne wellness balíčky spojené s wellness a vstupom do sauny, alebo sezónne akcie, ktoré ponúkajú jednotlivé hotely v meste Sárvár.

Určite vám však doporučujem zostať dlhšie ako na jeden deň, pretože Sárvár ponúka atrakcií naozaj dosť. My sa v týchto kúpeľoch ešte určite zastavíme, možno ešte toto leto a vyskúšame vonkajšie letné atrakcie.