Všestranný, ľahký kočík s kvalitným odpružením v jednoduchom, funkčnom dizajne.

Kočáriky a autosedačky Britax-Römer sú predovšetkým známe pre svoju bezpečnosť, stabilitu a jednoduchý, konzervatívny dizajn. I víťaz dtestu 2013, Britax B-Motion 4, potvrdzuje tieto kvality – spája funkčný dizajn  s niekoľko praktickými vychytávkami.

Britax B-Motion 4 je  ľahký, odpružený, kombinovaný detský kočík určený pre deti od narodenia až do veku 4 rokov (17kg).

Set Britax B-Motion  obsahuje:

  • športový kočík Britax B-Motion 4
  • hlbokú vaničku Britax Carrycot (pre novorodencov a deti do 9 kg)
  • vrchný poťah vaničky
  • pláštenku proti dažďu na vaničku
  • organizér Britax (zdarma iba pre limitovanú edíciu Hidden Treasure)

Plne kompatibilný s autosedačkami a príslušenstvom Britax Römer so systémom CLICK & GO®.

Britax Römer

Športový kočík Britax B-Motion 4 

Rozmery: 105 x 58 x 100 cm

Rozmery v zloženom stave: 27 x 58 x 70 cm

Hmotnosť: 10,9 kg

Nosnosť: 17 kg

Korba Britax Carrycot

Šírka : 28 – 32 cm

Dĺžka : 75 cm

Hmotnosť : 4 kg

Nosnosť: 9 kg

Aktuálna cena Britax B-Motion 4 Plus Cosmos černý 2016 v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
Britax B-Motion 4 Hidden Treasure Recenzia

Limitovaná edícia poťahov pre Britax B-Motion 4 Hidden Treasure.

Recenzia a praktické skúsenosti

Hoci kočík patrí medzi najľahšie na trhu (spolu s korbou váži iba 15kg), jeho ľahká hliníková konštrukcia je dostatočne pevná a stabilná. Kočárik sa dodáva v 3 nie príliš lákavých farebných prevedeniach, preto sme si síce za doplatok vybrali elegantný model Hidden Treasure z limitovanej edície. Široká škála poťahov a farieb konštrukcie je dostupná až vo vyšších modeloch ako Britax Affinity, ktorým však chýbajú niektoré praktické prvky ako plné odpruženie, gumové kolesá, etc. Skrátka, Britax B-Motion je funkčný a cenovo dostupný model.

Skladnosť a manipulácia

Samotné zostavenie kočíku bolo jednoduché a rýchle, netrvalo viac ako 15 minút. Inštrukcie na zloženie boli dostatočne jasné, jednotlivé diely sa do seba zacvakli a nebolo potrebné použiť žiadne ďalšie náradie.

Kočárik je veľmi skladný a kompaktný, bez problémov sa zmestí i do menších áut (skúšali sme ho napasovať do VW Golfu či Kia Soul). Tí obratní ho zvládnu i jednou rukou, mne to trvalo trochu dlhšie :-). Zložený rám sa automaticky zacvakne a uzamkne, a tým ho možno u popruhu. Oceňujem, že pri skladaní  nie je potrebné snímať sedadlo a autosedačku alebo vaničku stačí jednoducho nasadiť alebo odopnúť prostredníctvom odnímateľných adaptérov CLICK & GO®. Nevýhodou dokonalej skladnosti je, že v zloženom stave môžu špinavé kolieska ušpiniť i poťah kočáriku.

Komfort jazdy

Štyri plne odpružené, nafukovacie kolesá zaručujú plynulú a pohodlnú jazdu, i v teréne i na mestkých kockách. Vďaka predným plne otočným kolieskam sa s kočíkom ľahko manévruje, hoci pri väčšej rýchlosti sa dosť rozvibrujú a tým brzdia jazdu. Jednoduchý brzdový pedál na pravom kolese je praktický a ľahko sa používa (u vyšších modelov ako Affinity je farebne odlíšený, aby bol dostatočne viditeľný).
K pohodlnej jazde prispieva i nastaviteľná rúčka s penovým madlom.  Hoci je madlo na dotyk príjemné, obávam sa, že bude mať spolu s polohovateľným kĺbom rúčky iba obmedzenú životnosť. Operadlo sedadla možno prostredníctvom popruhov taktiež polohovať až takmer do úplného ľahu. Jeho nastavovanie je nepohodlné, obzvlásť ak je ku kočíku pripnutá taška.

Sedacia a ložná plocha

Korba vaničky sa zdá na prvý pohľad dlhá a úzka, nám pri použití v lete plne postačovala. Zateplnený kryt, mäkký matrac s výstužou a široký popruh zaisťujú pohodlie a bezpečnosť dieťatka. Polohovanie striešky je nešikovné, pretože pri ich stlačení dvoch tlačidiel po stranách kočíka skrátka chýba voľná ruka na jej posun. Do striešky vaničky je osadené madlo na prenášanie, no prenášanie korbičky je vzhľadom na jej veľkosť neobratné. Vaničky má zakomponované nožičky, ktoré ju chránia pred ušpinením – tie sme príliš nevyužili.

Korbička sa nasadzuje na konštrukciu kočíka pomocou odnímateľných adaptérov, ktoré môžu pôsobiť labilne a vanička sa môže trošku kývať. Napriek tomu je dostatočne stabilná i pri väčšom dieťati. Adaptéry sa odnímajú iba pri skladaní konštrukcie do auta či nasadzovaní autosedačky,no i tak kývajúca vanička môže pôsobiť rušivo.

Sedadlo športového kočárika možno osadiť iba po smere jazdy a polohovať až takmer do úplného ľahu. Pre vyššiu bezpečnosť je doplnené vystužené 5-bodové pásy a odnímateľné madlo. Sedadlo je síce priestranné, no zatiaľ si neviem predstaviť v ňom voziť i 4 ročné dieťa.

Čistenie a údržba

Oproti korbičke, ktorej poťah možno ľahko zvliecť a prať i v práčke, poťah športového kočáriku možno z konštrukcie len čiastočne sňať a čistiť výlučne vlhkou handričkou.

Úložné priestory

Nákupný košík je pomerne priestranný a pevný (nosnosť až 4kg). Nie je až tak ľahko dostupný, najmä pri použití s korbičkou. Menšie odkladacie priestory možno nájsť i v strieške športového sedadla, alebo v korbičke, no nie sú veľmi praktické. Nám sa namiesto tašky osvedčil organizér Britax v rovnakom farebnom prevedení, s praktickou taštičkou na drobnosti ako doklady, kľúče, etc. a dvoma držiakmi na nápoje.

Doplnky

Ku kočíku sa bežne dodáva pláštenka proti dažďu na vaničku a nánožník. Na športovú verziu tieto doplnky, ako aj fusak na zimu chýbajú – možno si ich dokúpiť iba zvlášť (a tie Britax nie sú práve najlacnejšie).

Porovnanie najobľúbenejších kočíkov