Detský nosič Manduca zaujme možnosťou prispôsobenia, pevnosťou a praktickosťou pri cestovaní.

Síce som si šatkovanie detí obzvlášť počas leta priveľmi neobľúbila, rozhodli sme si zakúpiť ergonomický nosič Manduca pre naše 9-mesačné dieťa, ktoré bolo na elastickú šatku priveľké. Oplatí sa táto investícia?

Manduca je ergonomický detský nosič, ktorý umožňuje pohodlné a bezpečné nosenie dieťaťa v 3 rôznych polohách – na bruchu, na chrbte aj na boku. Edícia PureCotton je navyše vyrobená priamo v Českej republike, z príjemnej 100% biobavlny.

  • Vďaka špeciálnemu popruhu vhodná pre novorodencov i deti do 3 rokov
Manduca

Šírka hlavného panelu: 35 cm

Dĺžka hlavného panelu: 35 cm, po rozšírení  42 cm

Obvod bedrového pásu: 72-140 cm

Váha:  680 g

Nosnosť: 20 kg

Materiál: 100% Biobavlna

Aktuálna cena Wickelkinder manduca New Style piesková v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
Nosič Manduca Pure Cotton Beige

Nosenie dieťaťa v Manduca vďaka jeho ergonomickému strihu zdravé a pohodlné.

Recenzia a praktické skúsenosti

Pohodlie

Nosič Manduca možno polohovať a prispôsobovať podľa veku dieťaťa a vašeho vzrastu. Škoda že som nikde nenašla odporúčania, ako jednotlivé popruhy nastaviť tak, aby bolo nosenie v nosiči pre dieťa i matku zdravé a pohodlné. Zostala som preto u základnej polohy s nosením dieťaťka na brušku v základnej, ortopedicky správnej polohe (nožičky do M).

Oceňujem popruh cez chrbát, ktorý spája ramenné popruhy, aby sa nerozchádzali. Rovnako pevne drží i hlavný pás okolo bedier a rovnomerne rozkladá záťaž, preto je nosenie i po dlhý čas pohodlné a bezpečné.

Výhodou nosiča Manduca sú i dostatočne dlhé popruhy a možnosť prispôsobenia, aby si nosenie mohli vyskúšať i oteckovia.

Využitie

Manduca Pure Cotton Black

Nosič Manduca je ľahký a praktický na vychádzkach, cestovaní či na nákupoch.

Umiestniť dieťa do nosiča je ľahké – určite ľahšie ako si správne obviazať šatku na nosenie detí. Chce to však trénink: upnúť spodný, bederný pás, pridržiavaním vložiť dieťa do nosiča, navliecť popruhy okolo ramien – zapnúť a je hotovo.

Keďže sme nosič začali používať, až keď bola naša dcéra väčšia, novorodeneckú vložku ani podporu hlavičky sme nevyužili. Prekvapivo, i našemu aktívnemu dieťaťu sa umiestnému v nosiči páčilo, neraz sa v telesnej blízkosti mamičky upokojilo či zaspalo. Dojčiť v nosiči som dieťa neskúšala, ale poznám mamičky, ktoré dieťa dojčili „za jazdy“ v Manduce.

Manducu sme využili najmä pri cestovaní alebo v preplnených nákupných centrách, kde kočík môže byť príťažou. Manduca je ľahká a skladná, preto ju môžete mať stále pri sebe a rýchlo nasadiť, keď to bude potrebné. Obzvlášť vhodná pre deti, ktoré sa neradi vozia v kočíku a nožičky ich ešte neposlúchajú.

Bezpečnosť

Manduca je určite najbezpečnejší nosič, ktorý som mala možnosť vyskúšať. Upínanie je z pevného plastu zabezpečené trojitou poistkou, ktorá je tak bezpečná, že je ju komplikované odopnúť. Popruhy nosiča majú istenie, aby sa neuvoľnili.

manduca_pure_cotton_Desertsand

Manduca je pevný a bezpečný nosič. Každá spona je upevnená trojbodovou poistkou, preto sa nestane, že by sa spoj únavou materiálu samovoľne odopol. Zdroj: Manduca.de

Vzhľad

Limitované edície nás vzhľadovo neoslovili, takže sme sa museli uspokojiť s jeho konzervatívnym vzhľadom. Edícia (Pure Cotton) z biobavlny je na pocit príjemná. Kedže dieťa popruhy veľmi rado žužle, je veľkou výhodou možnosť prania nosiča v práčke (na 30°C).

Cena

Manduca si už dlhodobo udržiava pomerne vysokú cenu. Pri voľbe nosiča pre nás bola najdôležitejšia bezpečnosť a zdravotný aspekt nosiča, a preto nešli cestou lacnejších alternatív. V porovnaní s nimi má nosič Manduca vysokú nosnosť, takže verím, že ho využijem dlhšie a i pri ďalších deťoch.

Porovnanie najlepších detských nosičov