Vydať sa hneď skoro ráno na ihrisko, či vziať si so sebou na každý krok prenosný ventilátor? Tieto a ďalšie tipy vám pomôžu ustáť letné horúčavy.

Zostávať s deťmi prevažne vnútri počas horúcich letných dní? S malým dieťaťom je pre nás v horúčavách veľmi ťažké zostať v rozpálenom byte, preto keď sa vydáme do mesta či na nákup, potrebujeme poriadnu výzbroj:

  1. Skúste prehodiť cez striešku kočárika vlhkú plienku, ktorá bude počas prechádzky vzduch osviežovať. Videla som dokonca aj malý prenosný ventilátor na štipcoch – no ako poznám našeho 10-mesačného šibala, príliš dlho by na kočíku nevydržal.
  2. Namiesto prechádzky, spravte si piknik v parku. Vezmite si deku a nájdite si pokojné miesto v tieni pod stromami. Možno je vo vašom okolí fontánka, my chodíme do Sadu Janka Kráľa v Bratislave a fontána osviežuje celé okolia.
  3. Kočíkovanie či bežný nákup – iba skoro ráno. Skúste vstať skoro ráno, vedy je vonku najpríjemnejšie a prechádzka dokonale vám naštartuje celý deň. Takže kávička až potom 🙂
  4. Navštívte detské centrá či knižnicu, v ktorých sa dieťa zabaví alebo niečo naučí. Ak je dieťa primalé, skúste detský kútik či materské centra. No a pre vačších, mestké knižnice, múzeá alebo iné inštitúcie obvykle organizujú divadlo, spoločné čítanie či tvorivé dieľne.
  5. Zostaňte doma no zábavnou formou. Jednoduchý trik ako sa vyhnúť domácej rutine, je umiestniť rôzne hračky do rôznych miestností. U nás doma sú hračky všade – už som stratila trpezlivosť ich stále upratovať do krabíc či na poličku. No našla som systém – v jednej izbe mám prevažne knižky, ktoré spoločne čítame na posteli počas dňa. V obývačke väčšie hračky, ktoré ide v prípade návštevy rýchlo upratať a v detskej izbe bábiky, lego, hudobné hračky a všetko čo robí poriadny rámus. Počas dňa sa presúvame z jednej izby do druhej a meníme aktivity
  6. Nákupné centrá – aj to je možnosť. No my si obvykle z tejto klímy donesieme namiesto nákupu skôr nádchu.
  7. Ak cestujete autom, pred usadením dieťaťa do autosedačky dôkladne vyvetrajte rozpálené auto. Ak dieťa rovno usadíte do úzkej autosedačky, zbytočne sa môže rozhorúčiť kým sa auto vychladí.

Čo sa osvedčilo vám?