Pobyt v meste Sárvár sme navštívili kvôli termálnym kúpeľom Sárvárfürdő, ktoré ponúkajú okrem liečebných bazénov aj veľký kúpeľný areál určený pre rodiny. Zvolili sme luxusnejšie ubytovanie s polpenziou v hoteli Park Inn by Radisson Sarvar Resort & Spa, ktorý z našeho pohľadu ponúkal najviac služieb vhodných pre rodiny s malými deťmi.

Či už pobyt pre deti do 6 rokov zdarma, zapožičanie detskej postielky čí prístelky, detský kútik s množstvom hračiek priamo v hotelovej lobby či reštaurácii. Staršie deti ako aj ich rodičia uvítajú priestrannú lobby s atrakciami ako biliard, stolový hokej, živá hudba a hotelový program. Skrátka, v takomto hoteli by rodinám nemalo snáď nič chýbať.

Recenzia a praktické postrehy

Doprava

Počas predĺženého zimného víkendu sme navštívili kúpeľné mestečko Sarvár, ktoré je od Bratislavy vzdialené asi dve hodiny cesty – čo vnímam ako optimálnu vzdialenosť, ak cestujete s dvoma malými deťmi (vo veku 6mesiacov a 3 roky). Vzdialenosť z Bratislavy do Sárvár je síce krátka, ale budete cestovať po menších dedinských cestách, preto sa vám môže predĺžiť. Ak túžite spoznať blízke pohraničie, môžete si cestu predĺžiť zastávkou pri Neziderskom jazere či Šoproni, ale o tom inokedy.

Ubytovanie

Izby hotela sú moderne zariadené, priestranné, pomerne dobre udržiavané, župan a papučky, ako aj rýchlovarná konvica s kávovarom na izbách sú určite výhodou. Všetky izby mali balkón či výhľad na mesto Sárvár. Okrem toho nás hotel potešil aj poukazom na welcome drink, či voucherom do sauny a na wellness procedúry.

My sme boli ubytovaný vo väčšej izbe určenej pre hendikapovaných, preto na nás kúpeľna pôsobila trochu neštandardne. Na plastových úchytkách v kúpelni boli stopy po vodnom kameni, predpokladám, že s údržbou týchto konštrukcií si personál nerobil príliš starostí. S klimatizáciu či kúrením sme si nevedeli dať rady, izby pôsobili prekúrené – no stačilo otvoriť okno.

Pre deti má hotel k dispozícii prístelku či detskú postieľku. Hoci sme pri rezervácii uviedli, že máme záujem o postieľku pre dieťa, po našom príchode na izbu nebola postieľka pripravená a museli sme ju na recepcii opätovne vyžiadať. Spánok na prístelke nebol veľmi pohodlný, tá sa navyše pri akomkoľvek pohybe dieťaťa posunula po podlahe.

Manželskú posteľ tvorili dva samostatné matrace, a keďže s nami druhé dieťa spalo v posteli, neraz sa dostalo do medzery medzi matrace. Napriek týmto nedostatkom sme sa však spokojne vyspali a tešili sa na raňajky.

Personál

Celkovo personál v hoteli bol veľmi priateľský a ochotný, potešilo, že okrem bežnej angličtiny či nemčiny – personál ovládal aj češtinu.. Je to práve z dôvôdu, že väčšina hostí počas našeho pobytu bola práve z Českej republiky či Slovenska, takže sme sa cítili ako doma 🙂

Aktivity

V rámci ubytovania bol zahrnutý aj neobmedzený vstup do termálnych kúpeľov Sárvár, ktoré sú s hotelom priamo prepojené, takže počas celého pobytu nemusíte opustiť budovu. Samozrejmosťou je aj bezbariérovosť, takže rodičia sa nemusia obávať ani manipulácie s kočíkom.

Hotel Park Inn Sárvár je s kúpeľmi Sárvárfurdo prepojený tunelom. Vďaka tomu sa do kúpeľov dostanete pohodlne hoci aj v šľapkách a župane.

Hotel Park Inn by Radisson Sarvar Resort & Spa je s kúpeľmi Sárvárfurdo prepojený tunelom. Vďaka tomu sa do kúpeľov dostanete pohodlne hoci aj v šľapkách a župane.

Kryté bazény v kúpeľoch Sárvár sú rozdelené do niekoľkých častí oddelených chodbou plne dostupných aj kočíkom – liečebné bazény, rodinné zážitkové bazény, plaváreň, fitness, saunový svet a relaxačné detské centrum.Viac o týchto aktivitách priamo v blogu

Okrem toho hotel počas víkendov usporiadava animačný program pre hostí, či už živá hudba, špeciálne zľavy na drinky v hotelovej lobby alebo ochutnávky.

My sme strávili zbytok večera s deťmi pri presklenenom detskom kútiku. Ten sa nachádza priamo pri hotelovom bare, vďaka čomu môžu rodičia po výdatnej večeri odpočívať a zároveň dohliadať na ratolesti.

My sme strávili zbytok večera s deťmi pri presklenenom detskom kútiku. Ten sa nachádza priamo pri hotelovom bare, vďaka čomu môžu rodičia po výdatnej večeri odpočívať a zároveň (s drinkom v ruke) dohliadať na ratolesti.

Stravovanie

Raňajky a večere v hoteli boli na slušnej úrovni no kulinárstvom neprekvapil. Osobne som po celodennom wellness ocenila množstvo ovocia a zeleniny, no hlavné jedlá ma neoslovili a dezerty sa rýchlo rozchytali. Nápoje pri večeri sú hradené samostatne s hotelovou prirážkou. Síce sa na blogu sťažujem, no nikdy sme nezostali hladní alebo nespokojní 🙂 Od štvorhviezdičkového hotela by som však čakala viac.

Parkovanie

Hotel Park Inn by Radisson Sarvar Resort & Spa ponúka vnútorné aj vonkajšie parkovanie za poplatok. My sme zaparkovali v garáži a výťahom sa pohodlne dostali priamo ku recepcii.

Ceny

Cena ubytovania aj wellness pobytu (130eur/noc) bola na naše pomery vysoká, k tomu treba dopočítať pobytovú taxu (ca 1eur/noc/osoba) a parkovanie (4eur/noc). Musím však konštatovať, že nám naozaj nič nechýbalo a boli sme spokojní. Dovolenka s deťmi býva často stresujúca a logisticky náročná, preto si rada priplatím za väčší komfort a vnútornú pohodu.

Za zmienku stoja aj špeciálne wellness balíčky spojené s wellness a vstupom do sauny, alebo sezónne akcie, ktoré ponúkajú jednotlivé hotely v meste Sárvár.

Určite vám však odporúčam zostať dlhšie ako na jeden deň, pretože Sárvár ponúka atrakcií naozaj dosť. My sa v týchto kúpeľoch ešte určite zastavíme, možno ešte toto leto a vyskúšame vonkajšie letné atrakcie.

Tip: Ubytovanie v hoteli Sarvar ponúkajú okrem booking.com aj cestovné agentúry či zľavové portáli spolu s veľmi slušnými balíčkami. Ak by sa vám nepodarilo nájsť ubytovanie v hoteli Park Inn, odporúčam o trošku starší hotel VitalMed**** priamo v areáli kúpeľov.