Pediater nám pri prvej návšteve poradne odporučil nosenie poštolkových nohavičiek až do prvého odborného vyšetrenia ortopédom. Hoci ohľadom vplyvu balenia „naširoko“ existuje polemika v odborných kruhoch, poslúchla som lekára a zaobstarala dieťatku ortopedické nohavičky. To čo sa v poradni zdalo ako jednoduchý úkon, ma poriadne zneistilo, keď sa mi do rúk dostali poštolkové nohavičky ako kus pogumovanej látky so šnúrkami a krúžkom.

Ortopedické poštolkové nohavičky – ako ich použiť?

Návod na viazanie ortopedických nohavičiek

Pri balení naširoko je potrebné dať na jednorázovú plienku ešte ďalšiu 1-2 plienky (podľa odporúčaní ortopéda) a upevniť poštolkovými nohavičkami.

  • Existujú dva typy ortopedických nohavičiek pre novorodencov – klasické poštolky so šnúrkou a krúžkom alebo modernejšie na suchý zips. Klasické poštolky so šnúrkami a krúžkom držia lepšie ako tie na suchý zips, ktorý sa časom odopína
  • Pri kúpe poštolkových nohavičiek si treba dať pozor na veľkosť – náš syn sa narodil väčší (4kg) a tie najmenšie mu boli okamžite malé a nesedeli.
  • V lete alebo pri častých kolikách môže byť balenie naširoko pre dieťa nepríjemné alebo obmedzujúce – náš syn bol v poštolkách obzvlášť nekľudný 🙁