Výber tohtoročnej letnej dovolenky podliehal trom podmienkam našich detí: blízkosť pláže, akvapark s tobogánmi a „kýblikom“ a rozkladacia sedačka.

Manželovou preferenciou namiesto tradičnej leteckej dovolenky bola cesta vlastným autom, preto sme sa rozhodli otestovať trpezlivosť šoféra a spolusediacich počas 6-hodinovej jazdy a stráviť pár slnečných dní na pobreží Istrie, v blízkosti mesta Poreč. Vybrali sme apartmánové ubytovanie v kempingu Istra Premium Camping Resort, ktorý sa však rovnal či prekonal mnohé exkluzívne dovolenkové rezorty.

Premýšlate o návšteve jedného z rezortov siete Valamar? Na prostredníctvom tohto linku za odporúčanie získate 100eur zľavu, napríklad aj na pobyt v kempe Istra Premium Camping Resort.

Recenzia a praktické postrehy

Doprava a lokalita do Valamar Istra Premium Camping Resort

Do Chorvátska sme odchádzali podvečer a naša cesta Rakúskom, Slovinskom až po samotný prechod do Chorvátska bola veľmi plynulá. Počas cesty sme absolvovali dve krátke prestávky a dokopy cesta z Batislavy trvala niečo cez 6 hodín. Valamar Istra Premium Camping Resort sa nachádza v dedinke Funtana – asi 6 km od mesta Poreč, 50 km od hraníc so Slovinskom.

Dedinka Funtana je síce malá, no nájdete v nej asi všetko potrebné – veľký supermarket Plodine, benzínovú pumpu, marínu, miestne reštaurácie a pekárne, všetko v pešej dostupnosti od kempu. Ak máte chuť vycestovať ďalej, zaujímavou destináciu je dedinka Vršar či mesto Rovinj (ca. 36min).

Ako vyzerá ubytovanie v 5 hviezdičkovom kempe?

Kemping Istra Premium Camping Resort je veľmi rozľahlý a ponúka ubytovanie apartmánového typu, štýlové glamping (chatky), prenájom stanového miestečka či miesta pre karavan. Boli sme v úžase nad množstvom zelene a kvetov, prepracovanú infraštruktúru (cestičky zvásť pre chodcov, cyklistov) a neuveriteľnú čistotu v rezorte a na pláži. Náš apartmán bol centrálne umiestnený v blízkosti námestia Piazza so supermarketom a obchodíkmi, akvaparkom, ihriskom a asi 50m od pláže.

Vybrali sme si ubytovanie s výhľadom na more (apartmán Bella Vista Premium Camping Home with Seaview) a vrch dediny Vršar. Obrovská terasa apartmánu ponúkala čiastočný výhľad na more, zaparkované autá (vrátane našeho – čo vnímame ako výhodu) ale aj kontajnerové stojisko. Terasa bola zariadená praktickým tienením, lehátkami, veľkým stolom a vlastným grilom, ktorý sme denne využívali. 

Náš apartmán pre 6 osôb bol rozdelený na dve úsporne zariadené samostatné spálne, dve kúpelne s WC a sprchovacím kútom, obývaciu izbu s kuchynskou linkou. Napriek malej rozlohe (niečo cez 30m2) sme ani raz nemali pocit stiesnenosti.

Terasa s výhľadom na more
Terasa s výhľadom na more
Exkluzívna terasa s výhľadom na more v apartmánoch Bella Vista Premium Camping Home v Istra Premium Camping Resort.
Zariadenie kuchynky v apartmánoch v Istra Premium Camping Resort
Plne zariadená kuchynka
Rokladacia pohovka v apartmánoch Istra Premium Camping Resort
Rozkladacia sedačka, na ktorej spali deti

Veľkoryso zariadený apartmán Bella Vista Premium Home v Istra Premium Camping

V kuchynskej linke bola zabudovaná umývačka, plynový sporák a chladnička. Samozrejmosťou bola mikrovlnná rúra, varná konvica, kávovar na filtrovanú kávu a kuchynský riad. Po príchode sme navyše obdržali praktický „welcome balíček“, ktorý obsahoval kuchynskú hubku, utierku, saponát, tablety do umývačky a dokonca sviečku proti komárom.

V obývacej časti bola TV, jedálenský stôľ a rozkladacia pohovka. 

Počas horúcich dní sme v apartmáne využili dve samostatné klimatizačné jednotky (tj. detská spálňa nebola klimatizovaná), a našli by ste v ňom aj žehličku, dosku na žehlenie a trezor.

Ako vyzerala pláž, bazény a akvapark v Valamar Istra Premium Camping Resort?

V kempingu Valamar Istra Premium Camping Resort sme s deťmi využívali dve kamienkové pláže s miernym spádom. Pláže boli mimoriadne čisté, zariadené sprchami, lehátkami a dokonca i detským bazénikom. Lehátka sme však nevyužívali – boli spoplatnené (120kún) a obvykle sme netrávili celý deň pri mori. Našli sme si vždy pohodlné miesto na tráve v blízkosti pláže. Na pláži boli za poplatok dostupné vodné atrakcie, prenájom člnkov, paddleboardov a vodných bicyklov.

Sunset Family Beach v Istra Premium Camping Resort
Sunset Family Beach v Valamar Istra Premium Camping Resort ponúkala slnečné lúče popoludní aj výhľad na lode v maríne. V tejto časti mora bola aj šmýkľavka pre odvážlivcov.
Pláž Maro Family Beach v Valamar Istra Premium Camping Resort je mimoriadne čistá s maličkými kamienkami. Vstup do vody bol možný aj bez topánok.
Maro Family Beach v Istra Premium Camping Resort vo Funtane
Najviac času sme trávili na pláži Maro Family Beach vo Valamar Istra Premium Camping Resort. Nachádzala sa len 50m od našeho apartmánu a bola skvelo vybavená.
Vodné atrakcie na pláži Maro Family Beach v Istra Premium Camping Resort
Na pláži Maro Family Beach v Valamar Istra Premium Camping Resort boli aj platené vodné atrakcie – 30 minút akvaninja vychádzalo na ca. 12 eur.
Ostrov Školjić s edukačným programom pre deti.
Zaujímavosťou kempu Valamar Istra Premium Camping bol maličký ostrov Školjić prepojený s plážou. Na tomto ostrove sa konal animačný edukačný program pre deti.
Medúzy na pláži Maro Family Beach v Istra Premium Camping Resort
Prvý deň nás na pláži prekvapili medúzy. Naštasie počas ďalšich dní bolo more úplne čisté bez medú a samozrejme žiadny ježkovia.

Zaujímavosťou kempu Valamar Istra Premium Camping Resort bol maličký ostrov Školjić prepojený s plážou. Na tomto ostrove sa konal animačný edukačný program pre deti v štýle doby bronzovej.

Pozdĺž celého pobrežia kempu bola príjemná promenáda, ktorá sa tiahla od maríny v dedine Funtana až po charizmatickú dedinku Vršar.

Akvapar Aquamar v kempe Valamar Istra Premium Camping Resort

Popoludní sme s deťmi obvykle trávili v akvaparku Aquamar, ktorý pozostával zo 5 bazenóv a tobogánov, ktoré boli zdarma:

  • dvoch bazénov pre dospelých s 28st. vodou
  • dva detské bazény s tobogánmi a vodnými atrakciami
    • Mini (1-3 roky) bazén s vyhrievanou vodou a vodnými atrakciami
    • Medium (3-7 rokov) bazén s vodnými atrakciami a šmýkačkami pre väčšie deti
  • Tobogánový bazén vhodný pre osoby od 120cm
Aquamar - bazén s výhľadom na more
Bazén s výhľadom na more
Aquamar - tobogány a šmýkačky pre deti od 120cm v rezorte Istra Premium Camping Resort
Tobogány a šmýkačky pre deti od 120cm
Aquamar - mini bazén s vyhrievanou vodou a vodnými atrakciami pre deti (1-3 roky)
Mini bazén s vyhrievanou vodou a vodnými atrakciami pre deti (1-3 roky)
Aquamar vodné atrakciami a šmýkačky v rezorte Istra Premium Camping Resort
V tomto bazéne s vodnými atrakciami a šmýkačkami sme trávili najviac času. Výška vody aj veľkosť tobogánov je primeraná deťom od 3-10 rokov. Vedro so sviežou vodou sa napĺňa často a robí radosť malým i veľkým.

V akvaparku bol dostatok odpočívadiel a lehátok (zdarma), čistučké sociálne zariadenia, dostatok zelene a tieňa počas horúcich dní, a počas našeho výletu (začiatok júla) aj primerane ľudí. Nestalo sa nám aby sme museli pridlho čakať v rade na tobogán alebo zmrzlinu v bufete, a lehátka sme vždy našli dostupné v blízkosti obľúbeného detského bazéna.

Ako sme trávili čas?

Okrem mora a akvaparku, kemp ponúka animačné aktivity pre deti  ako aj dospelých. Ja som sa pravidelne zúčastňovala cvičení s trénerom aj aquaerobiku, no najradšej to boli prechádzky alebo beh okolo kempu (okrum bol 2,5km). V kempe bolo dostatok športovísk – fitness, futbal, tenis, basketbal, volejbal, stolný tenis, minigolf kiež by sme mali viac času ich naplno využiť.

Večer deti trávili minidiskotékou alebo tanečným či hudobným predstavením a dospelí pri poháriku na príjemnej terase Piazza so západom slnka.

Valamar nás uchvátil množstovom atrakcií pre deti vo všetkých vekových kategórií (1-3, 3-7, 7-12 aj 12-17). Musím uznať, že som doposiaľ nenavštívila iný hotel, v ktorom by tak veľmi mysleli na deti. Od Lego miestnosti, prekážkovej dráhy, ihriská, virtuálna realita, miestnosť pre online hry, cez sociálne zariadenia prispôsobené deťom a množstvo animátorov v Maro clube.

Detské ihrisko v rezorte Istra Premium Camping Resort
Jedno z 3 detských ihrísk – v skutočnosti na ne pri toľkých atrakciách ani nebol veľmi čas.
Minigolf v rezorte Istra Premium Camping Resort
Minigolf a ihriská pripomínajúce hlavné chorvátske atrakcie
Streetworkout ihrisko v rezorte Istra Premium Camping Resort
Okrem fitnescentra otvoreného 24h denne, nájdete v Istra Premium Camping Resort aj streetworkoutové ihrisko, futbalové, volejbalové a streetbalové ihrisko.
Večerný animačný program v rezorte Istra Premium Camping Resort
Večerné aktivity boli prispôsobené deťom a rodinám – kúzelník, hudobníci, tanečná šou či film.
Minidisco v rezorte Istra Premium Camping Resort
Samozrejmosťou dovolenkových rezortov je Maro Disco – populárna minidiskotéka.
Detský kútik vo Valamar Istra Premium Camping Resort
Detský kútik vo Valamar Istra Premium Camping Resort bol mimoriadne rozmanitý. Toto je iba jedna z miestností, najpopulárnejšia u našich detí bola LEGO miestnosť. Výhodou detského kútika bolo, že nebol preklimatizovaný. Aj na takéto aspekty myslí Valamar.

 

Ako sme sa stravovali?

V kempe Valamar Istra Premium Camping sme nemali rezervované stravovanie (existuje možnosť polpenzia), preto sme si obvykle pripravovali stravu samy na grile či v minikuchynke. Čerstvé pečivo a potraviny bolo možné si zakúpiť priamo v kempe, no my sme preferovali väčšie a výhodnejšie nákupy v supermarkete. Reštaurácie v kempe fungovali na rezervačný systém, boli pomerne drahé (káva ca. 3eur, pivo 5,5eur, kopček zmrzliny ca. 2eur) a viac nás zaujali miestne reštaurácie v Funtane.

Koľko náš výlet stál?

Samotné ubytovanie v apartmáne Bella Vista Premium Camping Home with Seaview pre 6 osôb v sezóne stálo v prepočte 400eur/deň. K tejto sume bolo potrebné pripočítať turistickú daň a poplatok za čistenie apartmánu (ca. 50eur). Valamer Istra Premium Camping Resort zo siete Valamar určite nepatrí k najlacnejším kempom, no pravdepodobne by sme ťažko hľadali ubytovanie pre 6 osôb na podobnej úrovni za nižšiu sumu. Valamar Istra Premium Camping Resort sa úrovňou plne vyrovná tradičným dovolenkovým rezortom v Grécku či Turecku, navyše máte vlastnú flexibilitu dopravy a voľného času. 

Zľavy a špeciálne ponuky:

My sme síce objednávali dovolenku už hneď na jar, no s trpkosťou som zistila, že počas sezóny môžu byť v kempe dostupné last minute ponuky asi o 25% lacnejšie. Hlavne v našom termíne začiatok júla kemp nebol plne obsadený, no už týžden potom bola kapacita plne naplnená.

Premýšlate o návšteve jedného z rezortov siete Valamar?

Na prostredníctvom tohto personalizovaného linku získate 100eur zľavu. Stačí vyplniť vaše kontaktné údaje a Valamar vám zašle emailom zľavový kupón na váš budúci pobyt.