Účinná regeneračná masť na zaparenú detskú pokožku, inovované zloženie sa ľahučko rozotiera, bez rybieho zápachu.

Tradičná masť Rybilka sa preslávila svojim ošetrujúcim účinkom na detský zadoček a nie príliš vábnym zápachom po rybom oleji. Našťastie, Rybilka Neo eliminuje tento zápach s nadväzuje na povesť svojho predchodcu – nadštandardná ochrana za rozumnú cenu.

Špeciálna masť určená ošetrenie a regeneráciu zaparenej detskej pokožky na báze rybieho a mandlového oleja. S obsahom oxidu zinečnatého a D-panthenolu.

Herbacos Recordati s.r.o.

Masť sa dodáva v tube po 50ml a 100ml.

Rybilka Neo (100ml): 4,13 €
  • RYBÍ OLEJ = obsahuje hlavne acylglyceroly (tuk s vyšším obsahom nasýtených alebo nenasýtených mastných kyselín), ďalej vitamíny a organicky viazaný jód a bróm. Zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Upokojuje začervenanú pokožku.
  • OXID ZINOČNATÝ = je veľmi jemný prášok, dobre absorbujúci oleje aj vodu.
  • MANDĽOVÝ OLEJ = olej zo sladkých mandlí. Obsahuje hlavne glyceridy mastných kyselín a tiež vitamín A, B1, B2, B6 a E. Olej je bezfarebný a bez zápachu, jednoducho preniká do kože. Má ochranný účinok pred vysychaním, pôsobí ako zmäkčovadlo. Používa sa na suchú svrbiacu až zapálenú kožu a tiež na kožu postihnutú ekzémom alebo psoriázou.
  • PANTENOL = D-pantenol sa v bunkách mení na kyselinu pantotenovú – vitamín B5. Vitamín B5 zaisťuje optimálnu hydratáciu kože, podporuje produkciu kolagénových a elastanových vlákien, čím udržiava kožu pružnú a zdravú. D-pantenol má protizápalový účinok, ľahšie sa vstrebáva po lokálnej aplikácii ako vitamín B5.
  • VITAMÍN E = Tocopheryl = spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív, preto sa pridáva do kozmetických prípravkov.
  • LANOLÍN, PETROLÁT, VODA

Podrobné zloženie:

Petrolatum, Lanolin, Zinc oxide, Prunus amygdalus Dulcis oil (Mandlový olej), Aqua purificata, Panthenol, Cadus Morhua Liver oil (Rybí olej), Tocoferyl acetate (Vitamín E).

Masť neobsahuje alkohol, parabény a je vhodná na ošetrenie jemnej pokožky kojencov a batoliat.

Po každej výmene plienok a po umytí nanášať tenkú vrstvu prípravku.
rybilka_neo

Rybilka Neo obsahuje rybí olej, ktorý upokojuje, zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Inovované zloženie eliminuje jeho zápach a robí z Rybilky vážnym konkurentom drahších mastných krémov.

RECENZIA A PRAKTICKÉ POSTREHY

Rybilka Neo ukľudňuje podráždenú pokožku, udržuje ju hladkú a vláčnu. Nezaznamenala som žiadne začervenanie ani alergickú reakciu na stopy zinku. Nanáša jednoducho z tuby, jej konzistencia je jemná a výrazne redšia ako iné krémy. Veľmi dobre sa preto rozotiera a vstrebáva. Je minimálne parfumovaná, vôňa rybieho oleja je nenápadná a pripomína skôr pŕhľavu.

Balenie v plastovej tube je praktické, ľahko sa otvára i jednou rukou. Kedže má masť redšiu konzistenciu, častokrát sa mi stalo, že som jej vytlačila viac, ako bolo potrebné. Pritom jej na celý zadoček stačí naozaj máličko (asi zrnko hrášku).

Rybilka Neo je síce o niečo drahšia ako jej tradičný predchodca, ale v tomto prípade naozaj platí, že ponúka osvedčenú kvalitu za rozumnú cenu. Pôsobí preventívne, regeneruje podráždenie a vôňa po rybom oleji už nijako neirituje.