Univerzálna ochranná masť na podráždenú pokožku – neparfumovaná, ľahko sa rozotiera, pôsobí upokojujúco a hojivo.

Bepanthen Care masť som používala od prvého dňa v pôrodnici ako prevenciu vzniku zaparenín a pri prvých pokusoch o dojčenie i na podráždené bradavky.

Šetrná, výživná, hypoalergénna masť určená na ochranu detskej pokožky pred vznikom zaparenín.  Svojimi regeneračnými účinkami je vhodná i na ochranu namáhaných prsných bradaviek dojčiacich žien a na suchú a namáhanú pokožku.

Bayer

Krém sa dodáva v tube po 30g, 50g a 100g.

Bepanthen Care masť (100g): 13,50 €

  • Masťový základ – vytvára vďaka mastnej konzistencii na pokožke dlhodobo pôsobiacu ochrannú vrstvu
  • 5% dexpanthenol (provitamín B5) – vyživuje a regeneruje pokožku, ktorá zostáva jemná a hebká

Bepanthen Care je dermatologicky testovaný, neobsahuje žiadne dráždivé alergizujúce látky, zinok, konzervanty, farbivá, parfumy dezinfekčné alebo antiseptické prísady – vhodný i na citlivú pokožku novorodencov vrátane predčasne narodených.

Podrobné zloženie:

DEXPANTHENOLUM, UNGUENTUM BASALE, ALCOHOL CETYLICUS, ALCOHOL STEARYLICUS, CERA ALBA, ADEPS LANAE, VASELINUM ALBUM, AMYGDALAE OLEUM VIRGINALE, PARAFFINUM LIQUIDUM, AQUA PURIFICATA.

Výrobca odporúča krém nanášať po prebalení na suchú a čistú pokožku alebo po dojčení na bradavky a dvorce prsníkov.
Bepanthen Care je univerzálna ochranná masť – ľahko sa rozotiera, pôsobí upokojujúco a hojivo.

Bepanthen Care je univerzálna ochranná masť – ľahko sa rozotiera, pôsobí upokojujúco a hojivo.

Recenzia a praktické skúsenosti

Bepanthen Care masť  používam od prvého dňa po narodení našeho bábätka. Nanáša jednoducho z tuby, jej konzistencia nie je až tak hutná, preto sa veľmi ľahko rozotiera. Masť nie je nijak parfumovaná, jej prirodzená vôňa je príjemná a nedráždi.

Prekážalo mi však, že sa vrstva masti vstrebáva pomerne pomaly, čím môže jej väčšina zostať v plienke namiesto na zadočku. Horúce a podráždené bradavky zmekčí, pôsobí veľmi upokojujúco a hojivo. Navyše, v pôrodnici ma ubezpečili, že masť je pre dieťa neškodná a nie je ju potrebné pred dojčením z bradaviek zmývať.  To je obrovská výhoda, pretože takýchto vhodných kozmetických prípravkov je veľmi málo.

Univerzálnosť

Bepanthen Care sa mi osvedčil i na ďalšie kožné podráždenia, napríklad na spálenú pokožku po slnení, popraskané pery na namáhané okolia nosnej dutiny pri nádche alebo na iné vysušené miesta na pokožke. Skrátka, Bepanthen Care sa rýchlo stala univerzálna ochranná masť, ktorá nesmie chýbať v našej domácnosti. Pôsobí obzvlášť hojivo, hydratuje suchú pokožku a zanechá na nej jemný ochranný film.

Cena

Masť sa pomerne rýchlo míňa, najmä ak ju používate po každom prebaľovaní – jedno balenie 100g mi pre  vydržalo asi mesiac. Preto považujem za jednu z jeho nevýhod jeho cenu 13,50 € a pomerne dlhé vstrebávanie, ktoré spôsobilo, že väčšina masti sa z pokožky pri dotyku zotrela do plienky.

Ak používate Bepanthen Care iba na ošetrenie detského zadočku (8-12 prebaľovaní denne u novorodenca), vyskúšala by som i iné alternatívne ochranné masti, ktorých spotreba je nižsia a sú ekonomickejšie. Je to však univerzálna masť, ktorá si naďalej udrží miesto v našej domácnosti.

Najobľúbenejšie produkty z detskej kozmetiky