Perfektne ošetrí začervenalú pokožku a už po jednom použití je pokožka výrazne regenerovaná.

Zo všetkých vyskúšaných krémov na detský zadoček sa mi Sudocrem osvedčil najviac. Pri každodennom prebaľovaní oceňujem aj konzistenciu – Sudocrem sa jednoducho sa nanáša, kelímok je naozaj šikovný a nezaberá veľa miesta, vydrží a nezotrie sa z pokožky.

Sudocrem je univerzálny krém na každodennú ochranu plienkou pokrytej pokožky pred účinkami dráždivých látok obsiahnutých v moči a v stolici. Rovnako pomáha pri zapareninách, preležaninách, akné, drobných poraneniach a ekzéme. 

Forest Tosara Ltd.

Krém sa dodáva v balení po 60g, 125g, 250g a 400g.

Aktuálna cena Sudocrem 60 g v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )

 

Aktuálna cena Sudocrem 400 g v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
  • Oxid zinočnatý: vyvoláva sťahovanie tkanív, znižuje v regeneračnom procese straty tekutín v tkanivách.
  • Benzylbenzoát, benzylcinamát: pomáhajú podporovať rast epitelových buniek, urýchľujú epitelizačný proces.
  • Benzylalkohol: má antiseptický účinok, obmedzuje množenie baktérií, pomáha obmedzovať nepríjemný pálivý pocit podráždenia
  • Lanolín: zmäkčuje a zvláčňuje pokožku, napomáha pri udržiavaní jej vlhkosti
Sudocrem považujem za najpraktickejší krém na trhu. Nielen že rýchlo pomáha pri ošetrení zaparenín, pokožka sa po ňom rýchlo hojí, krém sa jednoducho nanáša a rozotiera a vyrží dlhoooo.

Sudokrem považujem za najpraktickejší krém na trhu. Rýchlo pomáha pri ošetrení zaparenín, pokožka sa po ňom rýchlo hojí, krém sa jednoducho nanáša a rozotiera a vydrží dlhoooo… Veľké plus je i široká škála balení a výhodná cena.

Recenzia a praktické skúsenosti

Ku krému Sudocrem som sa dostala iba náhodou cez vzorku v pôrodnici. Obvykle vzorky a malé balenia kozmetiky používam pri cestovaní a výlety, preto sa i Sudocrem dostal do príručnej prebaľovacej tašky v aute, v kočíku, u rodičov. No už pri prvom použití som zaznamenala veľký rozdiel oproti vtedajšiemu krému na zadoček.

Tento krém v červenom kelímku, s neutrálnym zápachom a s hustou konzistenciou na zadočku zanechal biely povlak, ktorý vydržal naozaj dlho. Krém sa jednoducho nanášal z kelímku, stačí ho veľmi málo a ľahko sa rozotiera na pokožke. Začervenanie pokožky po dlhej ceste autom s plnou plienku zmizlo, pokožka zostala upokojená a hebká.

Univerzálnosť

Sudocrem má podľa výrobcu všestranné použitie – na akné, ekzém, popáleniny či drobné rezné rany. Našťastie, okrem prebaľovania som krém takmer vôbec nemusela použiť 🙂 Použila som ho občas na zapareniny v zahyboch na krku, krém pokožku krásne zahojil.

Ochranný krém Sudocrem má polotuhú konzistenciu. Nanáša sa z kelímku, kým mne osobne takéto balenie vyhovuje, najmä veľké balenia 250g či 400g môžu byť pri použití veľmi nehygienické. Krém 60g vydržal pri dennom použití asi 4 mesiace.

Ochranný krém Sudocrem má polotuhú konzistenciu. Nanáša sa z kelímku, kým mne osobne takéto balenie vyhovuje, najmä veľké balenia 250g či 400g môžu byť pri použití veľmi nehygienické. Krém 60g vydržal pri dennom použití asi 4 mesiace.

Cena a balenie

Sudocrem je možno kúpiť takmer v každej drogérii či lekárni. Veľkým plusom je aj široká škála balení od 60g-400g. Ak si kúpite to najväčšie balenie – Sudocrem 400 g v slovenských e-shopoch stojí: € – € (Zdroj: Heureka.sk)), ktoré nemusí byť celkom hygienické, no pravdepodobne vám vydrží počas celého obdobia plienkovania.

Za rozumnú cenu naozaj veľmi osvedčený produkt.

Ja som bežne používala 60g balenie, ktoré mi pri každodennom použití vydržalo asi 4 mesiace. Za rozumnú cenu naozaj veľmi osvedčený produkt. Ak by ste chceli Sudocrem porovnať s ostatnými produktami, ktoré mi najviac vyhovali (recenzie niektorých z nich nájdeš tu).

Najobľúbenejšie produkty z detskej kozmetiky