Šetrný čistiaci gél na chronicky suchú a namáhanú pokožku. Zanechá ju čistú, vláčnu a bez parfumácie.

Síce problémy s atopickým ekzémom ani suchú pokožku nemám, BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant som si zaobstarala na namáhanú pokožku bradaviek a celkovú hygienu pŕs počas dojčenia.

PRODUKTOVÁ ŠPECIFIKÁCIA

BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant je penový čistiaci gél určený na suchú a atopickú pokožky tela i tváre – a to i u novorodencov a detí (s výnimkou predčasne narodených).

Je vhodný na čistenie chronicky suchej, podráždenej, rohovitej alebo šupinatej pokožky, ktorá má na dotyk drsný povrch. Vďaka aktívnym zložkám zabraňuje množeniu mikroorganizmov, upokojuje podráždenú pokožku a zvyšuje jej toleranciu.

Bioderma Laboratoire Dermatologique

Čistiaci základ BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant je na báze prirodzeného pH, neobsahuje mydlo, parfém ani konzervačné látky, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky.

Podrobné zloženie:

AQUA/WATER/EAU,SODIUM LAURETH SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, DISODIUM EDTA, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, , XYLITOL, RHAMNOSE,FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, SODIUM CHLORIDE, ZINC SULFATE, COPPER SULFATE, NIACINAMIDE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE.

Gél sa nanáša ako tekuté mydlo pri sprchovaní. Aplikujte na mokrú pokožku, napeňte, po umytí dôkladne spláchnite vodou a osušte.

Pre vyšší účinok, výrobca odporúča nanášať po osušení balzám Atoderm PP Baume.

BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant na starostlivosť o pokožku pŕs počas dojčenia.

BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant na starostlivosť o pokožku pŕs počas dojčenia.

RECENZIA A PRAKTICKÉ POSTREHY

BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant ma prekvapil svojou modrou, pomerne tekutou gélovou konzistenciou a nepríjemným lekárnickým zápachom. Po nanesení sa na pokožke vytvorila jemná pena, ktorá nedráždi a prvotný zápach pominul. Pleť dokonale vyčistil, zostala jemná a vláčna.

Gél som používala výlučne i na citlivú pokožku tváre, bradaviek a dvorcov. Hoci som na tvári po umytí spočiatku cítila jemné pnutie, pleť nebola tak vysušená ako pri bežných čistiacich géloch na tvár. Ako odstraňovač make-upu bol gél príliš jemný, zvyšky bolo treba dočistiť.

Namáhanú pokožku bradaviek a dvorcom upokojil, zanechal pružnú a bez baktérií pripravenú na dojčenie. Uvítala som, že nebol nijako parfumovaný a tak neprerazil prirodzenú vôňu matky pre bábätko.

CENA

Medzi sprchovými gélmi sa BIODERMA Atoderm PP Gel Moussant radí medzi drahšie produkty (12,5 EUR za 200ml), preto by som ho gél nenanášala na celé telo. Z praktického hľadiska nabudúce siahnem po väčšom ekonomickom balení alebo balení s dávkovačom, aby sa gélom neplytvalo.