Plánujete rodinu alebo ste v očakávaní?

Tieto bezplatné mobilné aplikácie vám materské obdobie spríjemnia a uľahčia.

Ovulation Calendar Free – Conception & Pregnancy Calculator

Prehľadne graficky spracovaný ovulačný a menštruačný kalendár pre ženy, pomocou ktorého si môžete zaznačiť dĺžku menštruačného cyklu a posledný deň menštruácie. Kalendár automaticky odhadne termín ďalšej menštruácie, plodné dni, presný termín ovulácie a i pravdepodobnosť pohlavia pri počatí.

Dostupnosť: iOS
Jazyk: 30 jazykových verzií, vrátane češtiny a slovenčiny
Cena: zdarma
Čo nás zaujalo: aplikácia dokáže na základe vedeckých algoritmov odhadnúť i pohlavie dieťaťa

I´m Expecting

Jedna z najobľúbenejších mobilných aplikácií pre budúce mamičky. I’m Expecting je veľmi prepracovaná a podrobná interaktívna príručka počas tehotenstva s množstvom článkov a videí, na ktorých môžete sledovať aktuálny vývoj vašeho dieťatka v danom týždni tehotenstva  – ako rastie alebo čo v daný týždeň možno očakávať. V aplikácii môžete tiež zaznamenávať prírastky váhy, rast bruška, prípadné symptómy, pohyby dieťatka, lekárske kontroly, atď. Aplikácia, je síce len v anglickej jazykovej mutácii, no s veľmi prehľadným grafickým spracovaním.

Dostupnosť: Android, iOS
Jazyk: angličtina
Cena: 
zdarma
Čo nás zaujalo:
výborne spracované videá o zmenách v tele matky a vývoji plodu, porovnanie veľkosti bábätka s ovocím

Baby Nursing / Breastfeeding (Baby Diary, Timer & Activities log)

Užitočná aplikácia, prostredníctvom ktorej si možno formou denníku zaznamenávať všetky udalosti ako dojčenie, prebaľovanie, kŕmenie, kúpanie, odsávanie materského mlieka, návštevu lekára, rast a miery dieťatka etc.

Uvidíte napríklad, aká je vaša spotreba plienok po týždňoch, koľko mliečka dieťa vypilo alebo ako rastie v porovnaní s tabuľkovými hodnotami. Oproti papierovému denníku možno zo všetkých týchto dát vytvoriť štatistiky alebo grafy, a dokonca ich aj exportovať, alebo nastaviť upomienku, napr. na ďalšie kojenie.

Aplikácia funguje bez obmedzenia i v offline móde. Ovládanie aplikácie je tak jednoduché a intuitívne, že jej odpustíme dostupnosť iba v anglickej verzii.

Dostupnosť: iOS, Android
Jazyk: angličtina
Cena: zdarma>
Čo nás zaujalo: praktické prehľady a štatistiky, jednoduché a užívateľsky prívetivé ovládanie

Modrykonik.sk

Najpopulárnejší portál pre mamičky modrykonik.sk je teraz dostupný i vo vašom mobile alebo tablete. Diskutujte s inými mamičkami, zdieľajte užitočné informácie, nápady a inšpirácie so skupinami mamičiek. V aplikácii nájdete Fotoblogy, Skupiny a Interná pošta tak ako ich poznáte z webového portálu. Najnovšou novinkou sú predovšetkým push notifikácie o novej internej pošte a vtedy, keď vás niekto spomenie.

Dostupnosť: iOS, Android
Jazyk: slovenčina
Cena: zdarma
Čo nás zaujalo: jednoduché a obľúbené diskusné fórum s množstvom inšpirácií