IPL Epilátor Philips Lumea Prestige som si zakúpila na skúšku pred 6 mesiacmi. Oplatí sa táto investícia?

Epilátor Philips Lumea Philips Lumea Prestige BRI956/00 využíva technológiu IPL na odstraňovanie chĺpkov. Obsahuje 4 rôzne adaptéry prispôsobené pokožke a rôznemu typu chĺpkov, ako aj akumulátor pre bezkáblovú epiláciu.

Philips

Balenie Philips Philips Lumea Prestige BRI956/00 obsahuje 4 nástavce :

  • stredný nástavec (3 cm2) pre podpazušie 
  • stredný silný nástavec pre oblasť bikín
  • široký nástavec (4,1 cm2) určený pre nohy, paže a brucho
  • úzky nástavec na tvár (2 cm2) určený na hornú peru, bradu a čeľusť (nie obočie)
  • napájací adaptér
IPL Epilátor Philips Lumea Prestige - na skúšku?

Počas 90-dennej skúšky ma epilátor upútal a rozhodla som sa ho ponechať. Pre koho sa oplatí tento model a investícia?

Recenzia a praktické skúsenosti

Epilátor Philips Lumea som si vyhliadla po zhliadnutí recenzií na webe no jeho vysoká cena ma od nákupu odradila. Philips však prišiel s akciou vyskúšať ho na 90dní s možnosťou vrátenia, ktorá ma nakoniec presvedčila. Zakúpila som si najvyšší model Philips Lumea Prestige BRI956/00 so všetkými nádstavcami – na tvár, podpazušie, nohy, okolie bikín. Lacnejšie modely obsahujú iba niektoré nádstavce. Z laického pohľadu sa môže zdať, že jednotlivé nástavce sa líšia iba veľkosťou no rozdiel je aj v type sklíčka použitého v adaptéry. Preto ak nemáte nežiadúce ochlpenie v týchto partiách, odporúčam vám nižší model (kvalitou sa neodlišujú). 

Kompontenty Philips Lumea Prestige

Philips Lumea Prestige – obsahuje 4 typy nástavcov na rôzne časti tela. Návod na použitie bol síce rozsiahly, no pomerne mätočný, zachránila ma mobilná aplikácia.

Prvé použitie a dojmy

Pred prvým použitím IPL epilátora Philips Lumea Prestige som si niekoľkokrát musela prečítať návod, inštrukcie mi prišli nejasné a komplikované. Našťastie, Philips vytvoril mobilnú aplikáciu, ktorá vás prevedie krok za krokom počas zákroku. V aplikácii si zaznamenávate jednotlivé epilácie, úroveň intenzity a aplikácia vás upozorní na najbližší termín epilácie.

Philips Lumea Prestige umožňuje automatickú detekciu intezity žiarenia (SmartSkin)

Philips Lumea Prestige umožňuje automatickú detekciu intezity žiarenia (SmartSkin).

Pred domácou IPL epiláciou je potrebné z pokožky odstrániť chĺpky – holením alebo voskovými pásikmi. Pomocou epilátora si zvolíte správnu intenzitu žiarenia, môžete využiť aj funkciu automatickej detekcie (Smart Skin). Následne musíte každý jeden centimeter pokožky ožiariť laserom. Aplikácia je pomerne jednoduchá, no zdĺhavá. Až na citlivé miesta ako podpazušie či bedrá je úplne bezbolestná. Jednotlivé adaptéry sú šikovné a praktické, až na najväčší určený na nohy sa všetky prispôsobia kontúram tváre a tela. Na nohách je potrebné epilátor nasmerovať tak, aby dôkladne priliehal, inak epilátor spustí impulz.     

Ako dlho trvá epilácia s Philips Lumea Prestige?
  • Tvár – 20 minút
  • Podpazušie – 2x 10 minút
  • Bikini – 30-40 minút
  • Nohy – 2x 30-40 minút

Vzhľadom na dlhú dobu epilácie sa preto pohodlne usaďte, pustite si hudbu a môžete blikať. Odporúčam vám nájsť si miesto v blízkosti elektrickej zásuvky, pretože napriek tomu že epilátor funguje aj bez kábla, akumulátor vydrží pomerne krátko – iba 15-20 minút pri najvyššej intenzite. 

Philips Lumea Prestige - dobre sa drží v ruke, no výdrž bateríe je krátka

Philips Lumea Prestige – dobre sa drží v ruke, no výdrž bateríe je krátka

Aký je výsledok pri používaní IPL epilátora?

V mojom prípade sa viditeľný výsledok dostavil hneď po 2 aplikáciach – hlavne v okolí tváre a bikín. Chĺpkov bolo menej a boli jemnejšie. Na nohách či iných partiách som zmenu nezaznamenala. Epilátor zachytáva hlavne chĺpky ktoré sú výrazne tmavšie od pokožky, preto ak ste blondýna a máte svetlé ochlpenie, jeho účinok bude slabší.

Po počiatočnej 3 mesačnej aplikácii pravidelnej epilácie podľa rozpisu v aplikácii som prešla do urdžiavacej fázy s dlhšími prestávkami medzi epiláciami. Žiaľ, zdá sa, že tento cyklus je pre mňa nedostatočný a frekvenciu epilácie by som mala navýšiť. Epilácia nie je trvalá, treba ju pravidelne opakovať a žiaľ, žiletky alebo voskových pásikov sa nezbavíte. 

Najlepšie epilátory a depilátory na Heuréke