Autosedačku Britax Römer Baby-Safe Plus SHR ii sme si pri druhom dieťati vybrali dobrých skúsenostiach s nižším modelom. Ten nás presvedčil vynikajúcimi výsledkami v bezpečnostných testoch, jednoduchou manipuláciou a aj skladnosťou, ak autosedačku v aute nenosíte stále.

Britax Römer Baby-Safe Plus SHR ii je vzhľadovo takmer identická s predošlým modelom Baby-Safe Plus ii, no pre väčší komfort rodiča má na madle umiestnený prepínač, ktorým možno autosedačku vyňať z adaptérov kočíka. Iný rozdiel som nespozorovala.

Britax Römer Baby-Safe Plus SHR ii je detská autosedačka typu 0, určená pre deti od narodenia až do veku 15 mesiacov dieťaťa (13kg). Umiestňuje sa proti smeru jazdy a pre jednoduchšiu manipuláciu možno sedačku odopnúť z kočáriku jednou rukou.

Britax Römer

Rozmery: 57 x 44 x 65 cm

Hmotnosť: 4,7kg

Nosnosť: 13kg

Aktuálna cena Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II 2016 Cosmos Black v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
 • autosedačka je určená pre umiestnenie proti smeru jazdy
 • 5-bodový, nastaviteľný bezpečnostný pás
 • ochrana proti bočným nárazom prostredníctvom D-SIP® technológie a vystuženými bočnicami
 • nastaviteľná hlavová opierka a sklon autosedačky drží hlavičku v bezpečí
 • integrovaný polohovací systém podopiera chrbticu a drží ju v správnej polohe
 • hlavovú opierku a bezpečnostný pás nastaviť z predu jedným ťahom
 • hlboké bočnice sú mäkko vystužené
 • odnímateľná slnečná/veterná clona s ochranou proti UV žiareniu 50+
 • rukoväť s 3 polohami možno nastaviť jednou rukou
 • poťah sedačky možno jednoducho sňať a prať v práčke
 • Sedačka je plne kompatibilná s kočármi Britax so systémom CLICK & GO®. Pre staršie modely alebo kočáriky iných značiek možno dokúpiť nástavec na autosedačku.
 • Autosedačku možno upevniť pásom alebo cez isofixovú základňu
 • Skúsenosti a porovnanie so staršími modelmi Britax Romer Baby-Safe Plus nájdete na blogu  alebo stránke distribútora
 • Spĺňa normu ECE R44/04, certifikovaná i pre použitie v lietadle
 Masívna autosedačka Britax Römer BABY-SAFE Plus SHR II (odtieň Mineral Purple) sľubuje bezpečnosť, kvalitu a istotu renomovanej značky.

Masívna autosedačka Britax Römer BABY-SAFE Plus SHR II sľubuje bezpečnosť, kvalitu a istotu renomovanej značky. My sme s ňou už po druhýkrát veľmi spokojní.

Recenzia a praktické skúsenosti

Bezpečnosť

Autosedačky Britax Römer BABY-SAFE Plus SHR II nás oslovili predovšetkým bezpečnostnými prvkami: konštrukcia autosedačky je ťažka a pevná, bezpečnosť doplňuje nastaviteľný 5-bodový pás, masívna rukoväť a ochrana proti bočným nárazom D-SIP®. Systém D-SIP® pozostáva z postraných bočníc, ktoré sa po umiestnení do auta vyklopia a tým by mali chrániť pred nárazom. A že sú pevné som sa mnohokrát presvedčila, keď som o tieto bočnice omylom zavadila.

Autosedačku sme používali bez isofixu a upevňovali iba bezpečnostným pásom na zadnom sedadle. V prípade, ak pásy dostatočne nedotiahnete, nemusí byť autosedačka v aute dostatočne upevená. Preto pri druhom dieťati zvažujeme dokúpenie isofixovej základne, ktorá zabezpečí, aby sedačka držala na svojom mieste.

Pohodlie dieťaťa ako aj bezpečnosť je podporená hlbokou vaničkou a veľkorysou, mäkkou výstužou. Samotná výstuž sa zdá byť pohodlná, ale akonáhle dieťa porastie, nemusí sa mu v sedačke páčiť. V predošlom modeli Britax Römer BABY-SAFE Plus II sme už po roku (10kg), prestúpili na sedačku pre staršie dieťa.

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR ii na prvej návšteve s našim 5-kilovým potomkom. Čierna už nás nebavila, zámerne sme vybrali fialový odtieň (Mineral Purple), ktorý svedčí chlapcom i dievčatám. Čo poviete?

Autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus SHR ii na prvej návšteve s našim 5-kilovým potomkom. Čierna už nás nebavila, zámerne sme vybrali fialový odtieň (Mineral Purple), ktorý svedčí chlapcom i dievčatám. Čo poviete?

Čalúnenie a konštrukcia autosedačky

Základňa autosedačky je zaoblená, preto ju možno kolísať na rovnom povrchu. Poťah a výstuž možno jednoducho sňať a preprať. K základni možno upnúť i slnečnú clonu (stiešku), hoci úpon je veľmi labilný a možno ho použiť iba pri jednej polohe držadla. Striešku sme preto nevyužívali a celkové riešenie považujem za nedostatok tejto autosedačky. Naštasie neplánujeme s autosedačkou cestovať mimo auta, kde by hrozil vietor či ostré slnečné lúče.

Rám konštrukcie a držadlo je hladký bez ostrých hrán na ktorých by sa mohlo pri náraze dieťa zraniť. Rám držadla je zo spodu čalúnené, pomerne pevné a pružný. Držadlo autosedačky možno polohovať jedným prstom do 3 polôh a prostredníctvom stredového tlačidla jednoducho odňať z kočárika (t.j. u6 sa nemusíte nakláňať a obojručne hľadať adaptéry na odopnutie sedačky).

Operadlo hlavy možno polohovať až do takmer horizontálnej polohy, v prípade, že bábätko zaspí. Toto polohovanie mi prišlo pomerne náročné a nie príliš dôverčivé.

Inštalácia v aute

Bezpečnostný pás je 5-bodový so stredovým upínaním, ktorého popruhy môžno upraviť jednoducho jednou rukou. Inštalácia a manipulácia s pásmi bola pomerne rýchla a jednoduchá – bezpečnostný pás auta treba viesť cez pripravené farebne označené sloty – zvládne to každý.

Sedačka je dostatočne kompaktná a zmestí sa i do menších áut. Ak si nie ste istí, či sa sedačka zmestí do vašeho auta, Britax ponúka konfigurátor, kde si kompatibilitu auta a modelu autosedačky môžete overiť (http://fitfinder.britax-roemer.com/). Sedačka je takisto kompatibilná s izofixovou základňou.

Porovnanie najlepších detských autosedačiek