Autosedačku sme si vybrali, pretože sa pravidelne zúčastňuje crash testov s vysokým skóre pre bezpečnosť, jednoduchosť použitia a komfortu pre bábätko. Naše skúsenosti potvrdili výsledky týchto testov a dá sa povedať, že autosedačka Britax Römer Baby-Safe Plus ii pripomína autá značky Volvo – kvalitné spracovanie, masívna konštrukcia, vysoký stupeň bezpečnosti a pohodlia.

Na druhej strane, samotný vzhľad autosedačky nie je nijako príťažlivý, farby dostupných poťahov sú obmedzené a sedačka pôsobí veľmi robustne.

Britax Römer Baby-Safe Plus je detská autosedačka určená pre deti od narodenia až do veku 15 mesiacov dieťaťa (13kg).

V porovnaní s inými variantami sedačiek Römer, Baby-Safe Plus obsahuje unikátny systém ochrany proti bočným nárazom.

Britax Römer

Rozmery: 57 x 44 x 65 cm

Hmotnosť: 4,8kg

Nosnosť: 13kg

168,30 € (už nie je v predaji)

 • autosedačka je určená pre umiestnenie proti smeru jazdy
 • 5-bodový, nastaviteľný bezpečnostný pás
 • ochrana proti bočným nárazom prostredníctvom D-SIP® technológie a vystuženými bočnicami
 • nastaviteľná hlavová opierka a sklon autosedačky
 • integrovaný polohovací systém pre rovnejšiu polohu pri ležaní dieťaťa
 • hlavovú opierku a bezpečnostný pás možno nastaviť z predu jedným ťahom
 • hlboké bočnice sú mäkko vystužené
 • odnímateľná slnečná/veterná clona s ochranou proti UV žiareniu 50+
 • rukoväť  s 3 polohami možno nastaviť jednou rukou
 • poťah sedačky možno jednoducho sňať a prať v práčke
 • Sedačka je plne kompatibilná s kočárikmi Britax so systémom CLICK & GO®. Pre staršie modely alebo kočáriky iných značiek možno dokúpiť nástavec na autosedačku.
 • Certifikovaná i pre použitie v lietadle
Britax Römer autosedačka BABY-SAFE plus II - Black Thunder

Masívna autosedačka Britax Römer BABY-SAFE plus II sľubuje bezpečnosť, kvalitu a istotu renomovanej značky.

Recenzia a praktické skúsenosti

Bezpečnosť

Spomedzi modelov sedačiek Römer sme si vybrali práve Baby-Safe Plus kvôli systému ochrany proti bočným nárazom. Systém je založený na postraných bočniciach (klipsniach), ktoré sa vyklopia a tým by mali chrániť pred nárazom. Osobne týmto bočniciam príliš nedôverujem, ale verím tomu, že masívna rukoväť spolu s bočnicami tlmí náraz.

Bezpečnosť je podporená hlbokou vaničkou a veľkorysou, mäkkou výstužou. Samotná výstuž sa zdá byť pohodlná, ale akonáhle dieťa porastie, nemusí sa mu v sedačke páčiť. Už v 9kg naša dcéra v autosedačke odmietala sedieť a byť stiesnená. Preto sme sa museli začať obzerať po novej, vyššej triede.

Čalúnenie a konštrukcia autosedačky

Základňa autosedačky je zaoblená, preto ju možno kolísať na rovnom povrchu. Poťah a výstuž možno jednoducho sňať a preprať. K základni možno upnúť i tienidlo, hoci úpon bol veľmi labilný a možno ho použiť iba pri jednej polohe držadla.

Britax Roemer Baby-Safe Plus - Madlo

Držadlo sedačky možno jedným prstom polohovať. Pozor však na slnečnú striešku, ktorá sa pri nesprávnej manipulácii môže poškodiť.

Rám konštrukcie a držadlo je hladký bez ostrých hrán na ktorých by sa mohlo pri náraze dieťa zraniť. Rám držadla je zámerne z mäkkého plastu, aby bol dostatočne pružný. Držadlo autosedačky možno polohovať jedným prstom do 3 polôh. Vyšší model Baby Safe Plus SHR má dokonca prídavný vypínač, ktorým možno jednou rukou autosedačku odňať z adaptérov kočíka. Nám však pri výbere autosedačky táto funkcia nechýbala a uspokojili sme sa s jednoduchším modelom.

Operadlo hlavy možno polohovať až do takmer horizontálnej polohy, v prípade, že bábätko zaspí. Toto polohovanie mi prišlo pomerne náročné a nie príliš dôverčivé.

Feedo.sk: Autosedacky

Inštalácia v aute

Bezpečnostný pás je 5-bodový so stredovým upínaním, ktorého popruhy môžno upraviť jednoducho jednou rukou. Inštalácia a manipulácia s pásmi bola pomerne rýchla a jednoduchá – bezpečnostný pás auta treba viesť cez pripravené farebne označené sloty – tie však môžu pôsobiť nevzhľadne.

Sedačka je dostatočne kompaktná a zmestí sa i do menších áut. Ak si nie ste istí, či sa sedačka zmestí do vašeho auta, Britax ponúka konfigurátor, kde si kompatibilitu auta a modelu autosedačky môžete overiť (http://fitfinder.britax-roemer.com/).  Sedačka je takisto kompatibilná s izofixovou základňou.

Porovnanie najlepších detských autosedačiek