Počas vianočného upratovania alebo pravidelnej údržby sa žiadna domácnosť nezaobíde bez šikovného mopu na podlahu. Nám stávajúci, neznačkový mop po sťahovaní už dosluhuje, preto sme sa v novom byte rozhodli sme sa investovať do kvalitného mopu Vileda UltraMax Microfibre. Mop na podlahu Vileda UltraMax sa dodáva spolu s odnímateľným žmýkacím systémom a vedrom, ktoré určite využijeme.

Mop na podlahu Vileda UltraMax Microfibre je možno zakúpiť samostatne alebo ako set spolu s menším vedrom (10 l), žmýkacím košom a náhradným poťahom.

Vileda

  • trojdielna skrutkovacia tyč Leifheit (maximálna dĺžka120 cm)
  • žmýkací koš s technológiou žmýkania power press
  • vedro s objemom 10 l s jedným držadlom
  • podlahový nástavec (36 cm) s 360 ° rotáciou, ktorá umožňuje vytieranie do osmičiek
  • vymeniteľný prateľný návlek z mikrovlákien vhodný na všetky typy tvrdých podláh (PVC, plávajúce podlahy, parkety, dlažba)
  • Ultramax mop s dvoma druhmi vlákien mastnotu, šmuhy a zaschnuté nečistoty.

Aktuálna cena Vileda 155737 Ultramax set box v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )


Recenzia mopu Vileda UltraMax Microfibre - žmýkanie a pláchanie mopu
Vileda UltraMax Microfibre za vás síce nebude upratovať sám, ale považujem ho za priemerný mop, ktorý vám ušetrí nepríjemné namáčanie rúk pri žmýkaní návleku.

Recenzia a praktické skúsenosti

Prvý dojem

Moje skúsenosti s mopom Vileda UltraMax začnem materiálom a porovnaním s mopom rovnakej cenovej kategórie Leifheit Twist System. Balenie mopu je šikovné, vedro nie je ani veľké, ani malé, tak akurát aby nezavadzalo a náhradný návlek je určite plus, ak nechcete mop neustále sušiť a prať.

Použité materiály sa však zdajú menej kvalitné, plasty sú tenšie a labilnejšie ako u mopu Leifheit. Najviac sa rozdiely prejavujú na tyči, kým mop Leifheit Twist System pozostáva z teleskopickej kovovej tyče, u mopu vileda je to trojdielna tyč, ktorá sa pri zatlačení mierne ohýba a je kratšia.

Ako obstál pri použití?

Na umývaní podlahy je najotravnejšie neustále pláchanie a čistenie špinavého, zapáchajúceho mopu. Vileda UltraMax sľuboval jednoduché pláchanie a žmýchanie bez nutnosti ručného zásahu. Nebolo to úplne bez námahy, použité materiály na podlahovom nástavci i žmýkacom koši boli pomerne tvrdé, vŕzgali až som sa bála, či niečo nezlomím.

Chce to iba cvik a s použitím nôh sa počas umývania podlahy nemusíte ani raz zohnúť alebo zmáčať si ruky. Pohodlné!

Mop je vhodný pre všetky typy tvrdých podláh, ak je vaša podlaha citlivá na vlhkosť alebo nemáte radi stopy po vode na podlahe, z mojej skúsenosti žmýkací koš Vileda UltraMax nedokáže mop vyžmýkať dosucha tak ako rotačný koš Leifheit Twist System. Aj keď žmýkací pohyb opakujete niekoľkokrát, návlek zostal pomerne dosť vlhký.

Za ďalšiu nevýhodu považujem, že žmýkací koš je umiestnený pomerne nízko. Ak chcete efektívne žmýkať použítím Vileda UltraMax žmýkacieho koša, v 10l vedre by ste mali mať len 10-15 cm vody a vodu často meniť.

Podlahový nástavec (36 cm) je o niečo širší ako u Leifheit Twist System (33 cm), ale stále menší ako u bežný mop. To môže byť výhoda, ak potrebujete umyť menšie a zúžené plochy. Podobne ako u Leifheit oceňujem i možnosť plne sklopiť tyč až do vodorovnej polohy a umyť inak nedostupné miesta – pod skriňou, posteľou, etc.

Umývací návlek je z dvoch typov mikrovlákna, ktoré by malo zachytávať nielen mastnotu a šmuhy, ale odstrániť aj zaschnuté nečistoty. Žial, neleští tak dokonale ako Leifheit Twist System a žmýkací koš nevysusí návlek úplne dosucha, zanechávajúc bodky na podlahe. Pri odstraňovaní zaschnutých šmých som musela poriadne pritlačiť a pohyb opakovať, kým som sa bála, aby sa tyč alebo iné časti mopu neohli.

Odporúčaná cena upratovacej sady Vileda Ultramax je neprimerane vysoká, ale reťazce a eshopy často ponúkajú zľavy na tento box. Žiaden mop síce nebude za vás upratovať sám, ani robotické mopy, no Vileda UltraMax považujem za priemerný mop ktorý vám ušetrí nepríjemné namáčanie rúk pri žmýkaní návleku.

Porovnanie najlepších mopov