Žiaden prostriedok na umývanie podlahy nie je dokonalý a prácu za vás nespraví.

Na tejto upratovacej sade Leifheit ma zaujal rotačný koš na žmýkanie, jednoduchá manipulácia a zdanlivo kvalitný umývací návlek. Žial, za krátku dobu sa prejavila únava materiálu a s mopom sme sa museli rozlúčiť.

Leifheit Twist System je upratovací set s praktickým rotačným žmýkacím systémom určený na vytieranie všetkých typov podláh.

Leifheit

  • univerzálna teleskopická tyč Leifheit (90-130 cm) s rotačným systémom
  • žmýkací koš
  • vedro s objemom 20 l s dvoma držadlami
  • podlahový nástavec  (33 cm) s 360 ° rotáciou, ktorá umožňuje vytieranie do osmičiek
  • vymeniteľný prateľný návlek z mikrovlákien vhodný na všetky typy podláh
Aktuálna cena Leifheit Twist System New upratovacia sada 52014 v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
Vedro so žmýkacím košom Leifheit Twist System

Rotačný systém Leifheit Twist System uľahčuje čistenie a žmýkanie, ale podlahu za vás nevyčistí

Recenzia a praktické skúsenosti

Najpraktickejším prvkom podlahového mopu Leifheit Twist System je jeho rotačný systém zakomponovaný priamo na rúčke mopu, ktorý výrazne uľahčuje pranie a žmýkanie mokrého návleku.

Tyč mopu sa skladá z dvoch častí, z ktorých práve spodná časť rotuje spolu s nástavcom v žmýkacom koši. Tento systém je tak pohodlný, že sa počas umývania podlahy nemusíte ani raz zohnúť alebo zmáčať si ruky.

Rotačnú tyč možno prakticky zložiť do skrine alebo predĺžiť až do dĺžky 130 cm, no práve dve časti a systém rotácie spôsobujú, že sa materiál v mieste kĺbu po čase výrazne oslabí (dokonca zlomí, ako v našom prípade). Z praktického hľadiska som ocenila univerzálnosť tyče, ktorá je po za-aretovaní plne kompatibilná s Click-Systémom produktov Leifheit (využívali sme ju napr. s nástavcom na umývanien okien).

Žmýkací koš drží pomerne pevne a zvýšený okraj chráni podlahu pred špliechaním vody počas odstreďovania. Opakovaním rotačného pohybu možno umývací návlek takmer dokonale usušiť, čo ocenia najmä majitelia citlivých drevených podláh alebo praktické gazdinky.

 

Rotačný systém odstreďovania sa vydaril. S mopom sa pracuje rýchlo, jednoducho a pohodlne.

Vedro je z odľahčeného plastu – na úkor kvality a pevnosti. Tenké steny vedra pri odstreďovaní a prenášaní vibrujú a pôsobia labilne. Sklamaním bolo i tenučké držadlo vedra, ktoré sa zasekáva a pri prenášaní alebo vylievaní naplneného vedra nepríjemne ohne. Výrobca na to reaguje „výhodnou“ ponukou podvozku s kolieskami na vedro. Žmýkací koš možno z vedra odopnúť a opäť získať univerzálneho pomocníka.

Podlahový nástavec je možné otáčať až do 360 stupňov, no privítala by som širšiu plochu záberu (33 cm je menej ako bežných mopov). To môže byť však výhoda, ak potrebujete umyť menšie a zúžené plochy. Oceňujem i možnosť plne sklopiť tyč až do vodorovnej polohy a umyť inak nedostupné miesta – pod skriňou, posteľou, etc.

Umývací návlek je z kvalitného mikrovlákna, ktoré podlahu umýva i leští prakticky bez nutnosti použitia detergentu alebo tlaku na podlahu. Nezanecháva šmuhy, čistí rovnomerne a je možné ho dokonale pohodlne vysušiť v žmýkacom koši. Bohužiaľ,  i v tomto prípade, po relatívne krátkom čase návlek stratil svoje leštiace účinky a je potrebné ho vymeniť. Návlek sa šikovne upevňuje k podlahovému nástavcu cvokmi, a tým drží pevne v porovnaní s inými návlekmi, ktoré sa po stranách vyderú. Cvoky sa však niekedy zaseknú a pri výmene je potrebné použiť hrubú silu.

Odporúčaná cena upratovacej sady Leifheit Twist System New je neprimerane vysoká. Výrobca síce ponúka rozšírenú záruku 3 roky, bohužiaľ, po 6 mesiacoch pravidelného používania v domácnosti, sme ju museli využiť. Výrobca nám pri reklamácii bez okolkov ponúkol vrátenie peňazí a túto možnosť  sme vzhľadom na kvalitu prevedenia využili.

 

Za túto cenu by som očakávala, že mop bude upratovať sám.

Porovnanie najlepších mopov