Virobi šikovne zametie nahromadený prach, vlasy a chĺpky, s väčšími nečistotami ako kamienky alebo omrvinky si však neporadí.

Vďaka jeho nízkej výške šikovne vytrie nahromadený prach i v stiesnených priestoroch – pod posteľou, sedačkou či pod skriňami. Svojou nízkou cenou je spoľahlivým doplnkom vysavača alebo melty, nie však ich alternatívou.


Robotický mop Vileda Virobi zachytáva prach, vlasy a drobné nečistoty z podlahy na jednorázovú antistatickú utierku.

Vileda

31 x 5.5 cm

    • robotický mop Virobi
    • nabíjací adaptér
  • 8 ks elektrostatických utierok
  • dva vytieracie programy: krátky (30 min) a dlhý (120 min)
  • určený na všetky typy tvrdých podláh (Podľa výrobcu v závislosti od typu podlahy a tvaru miestnosti dokáže vyčistiť až 30m2 počas krátkeho programu)
  • výdrž na jedno dobitie 2x 120 min
  • prvé dobíjanie batérie trvá cca 8 hodín, ďalšie 5 hodín


Robotický mop Vileda Virobi je možné na slovenských eshopoch zakúpiť za ca.25-30€.
Skúsenosti s robotickým mopom Vileda Virobi potrvdili, že je to fajn pomôcka na čistenie drobých nečistôt a prachu z podlahy pod nábytkom, ale s členitou podlahou si neporadí. Ilustačné foto: Vileda.sk

Skúsenosti s robotickým mopom Vileda Virobi potrvdili, že je to fajn pomôcka na čistenie drobých nečistôt a prachu z podlahy pod nábytkom, ale z členitou podlahou si neporadí.

Recenzia a praktické skúsenosti

Virobi dokonale pozametá jemný prach, vlasy a chĺpky z podlahy, väčšie nečistoty ako kamienky alebo omrvinky nedokáže krúživými pohybmi zachytiť. Robot je neskutočne tichý a nenápadný. Mäkké hrany výstuže neotlčú nábytok a celkom solídne dosiahnu i do rohov, čo mnohé robotické vysavače nezvládnu.Vďaka jeho nízkej výške šikovne vytrie nahromadený prach i v stiesnených priestoroch – pod posteľou, sedačkou či pod skriňami.

 Pohyb a trajektória robota

Robot sa pohybuje sa úplne náhodne – po zapnutí robota sa točia kolieska spolu so základňou, ku ktorej sú upevnené. Akonáhle základňa robota narazí do prekážky, prudšie zmení smer a pokračuje ďalej. Poďla tvaru a  počtu prekážok v miestnosti (napr. stoličky) sa môže sa stať, že sa mop zacyklí na mieste. Takisto sa zasekáva na vlhkom povrchu a prechodových lištách. Pri styku s kobercom mop zanechá veľkú časť chlpov a nečistôt na okraji koberca.

Výdrž batérie

Batéria vydrží v pomere ku štandardnému času nabíjania 5 hodín pomerne krátko – iba 2x dlhý cyklus (120 minút). Za veľký nedostatok považujem chýbajúci indikátor stavu batérie. Následne nemožno zistiť, či zametací cyklus skončil štandardne alebo v dôsledku vybitia batérie. Batéria takisto po čase stratí svoju kapacitu a nemožno ju dokúpiť.

Kolieska a ich čistenie

Kolieska robotického mopu sú veľmi citlivý komponent, od ktorého závisí otáčavý moment a pohyb robota. Často sa oska koliesok zvykne zablokovať namotanými vlasmi, nitkami alebo inými nečistotami – preto ich treba pravidelne čistiť…

Čistenie koliesok je pomerne náročné, pretože plastový úchyt koliesok ťažko odňať. Dokonca sa nám pri čistení podarilo tento úchyt zlomiť. Našťastie, výrobca bol tak ochotný, že nám náhradné kolieska zdarma zaslal. (Náhradné kolieska nemožno dokúpiť).

Antistatické utierky

Mop zachytáva nečistoty pomocou antistatických utierok, na ktoré sa výborne prilepí prach, chlpy, vlasy a drobné nečistoty. Utierky sú síce jednorázové, no my sme niekedy utierku po vyčistení použili i dvakrát.

Škoda, že náhradné utierky len zriedka nájsť v klasických predajniach a supermarketoch (našli sme ich iba v predajniach Terno). Možno ich ale dokúpiť online v balení po 20ks:

A cena?

Cenovo je neuveriteľne lákavý v porovnaní s inými robotickými vysavačmi a mopmi. Treba si však uvedomiť, že to nie je plnohodnotný mop ani robotický vysavač,  a náhradné utierky je potrebné dokupovať.

Porovnanie najlepších mopov