Kompaktná, ľahká a pomerne priestranná - ideálna do malých priestorov alebo na cesty.

Pôvodne som mala pre bábätko zakúpenú klasickú detskú vaničku štandardných rozmerov, ktorá zaberala značnú časť kúpelne a bola len o niečo menšia ako štandardná vaňa. Rozhliadla som sa po alternatívach – kúpacie vedro, vaničky zabudované do prebaľovacieho pultu, nafukovacie, etc.. Objavila som vaničku Stokke Flexi Bath a rozhodla sa ju porovnať so bežnou vaničkou.

Stokke Flexi Bath je skladacia vanička so zátkou určená na kúpeľ detí od narodenia až do 4 rokov.

Stokke

Rozložený stav: 66,5 x 38,9 x 24 cm

Po zložení: 66,5 x 4 x 24 cm

Objem: 39l

1,3kg

39 EUR
Stokke-Flexi-Bath-White-Recenzia

Stokke Flexi Bath je praktická, ľahká skladacia vanička pre tých najmenších.

Recenzia a praktické skúsenosti

Vanička Stokke Flexi Bath je ľahká, kompaktná a úžasne skladná oproti klasickým detským vaničkám. Po rozbalení vaničky nás jej rozmery síce zarazili – zložená vanička sa zdala byť maličká a úzka, no v skutočnosti je jej vnútorný objem porovnateľný so štandardnou vaničkou.

Bezpečnosť

Po naplnení vodou sa vanička krásne vypne a spevnie. Špeciálne pogumované nožičky a hrany v miestach skladu perfektne priľnú i k mokrému povrchu a dodávajú stabilite oproti klasickému plastu.

Použitie

Vanička nám skvelo poslúžila do 5-6 mesiaca veku dieťa. Následne sa do nej drobec nevôjde na dĺžku a kúpanie je nepohodlné. Pri kúpaní v sede, je vanička pomerne nízka (23 cm), a dieťa ktoré práve stavia na nôžky by vaničku mohlo ľahko prevrhnúť. Preto som pri kúpaní vaničku Stokke umiestnila do vane, aby mala istotu, že je dieťa v bezpečí. Výrobca uvádza, že vanička je vhodná pre deti do 4 rokov, no osobne si to neviem predstaviť. Naša dcérka sa i vo vyššom veku dokázala pohrať, a my sme nemuseli pri kúpaní napúšťať klasickú vaňu.

V prípade, že vanička svojmu účelu už doslúži, možno ju použiť na kúpanie na záhrade alebo ako praktický kontajner na hračky.

Údržba

Vzhľadom na citlivosť materiálu (pogumovaných hrán), si údržba vyžaduje iba jemné čistiace prostriedky (napr. jarová voda) – a po čase môžu hrany trošku zájsť. S údržbou som problém nemala, veď samotné bábätko je samo o sebe čisté.