Aj keď sú detké vlhčené utierky šikovným pomocníkom pri prebaľovaní, v domácnosti alebo vonku, ich dlhodobé používanie môže byť nebezpečné, zdraviu škodlivé, nehovoriac o tom, že tieto obrúsky vôbec nie sú lacné. Ako ušetriť, chrániť prírodu a pokožku vašich detí bez utierok?

Pri hľadaní tých najlepšich detských vlhčených utierok – viz odkaz v mojom blogu ma zaujímal hlavne praktický aspekt – ak o uspejú pri prebaľovaní, no aj výdrž, materiál, parfumácia a cena. Našťastie moje deti netrpia žiadnym kožným ochorením, no asi ako každé sú náchylné na zapareniny a to najmä v lete. Používanie vlhčených utierok častokrát prispelo iba ku ďalšiemu podráždeniu a začervenaniu pokožky.

Praktická mama

Pri každodennom prebaľovaní som vynašla šikovnú alternatívu detských vlhčených utierok – vatovými tampónmi. Nielenže ich povrch dobre utiera = ako keď odstraňujete makeup, možno nimi správne regulovať vlhkosť.

Ako na to?

  1. Kozmetické tampóny namočíme do vody a uzavrieme v menšej vodotesnej nádobke – do mojej sa vôjde 10-20ks. Nenamáčam ich viac, pretože spodné tampóny by boli príliš rozmočené, kým by sa minuli.
  2. Ak máte obľúbený detský olej, môžete pridať do nádobky s vodou a tampónmi.
  3. Potriasieme, aby voda prenikla ku všetkým tampónom. A je to!
Kozmetické tampóny - lacná a praktická alternatíva detských vlhčených utierok.

Kozmetické tampóny – lacná a praktická alternatíva detských vlhčených utierok.

 

 

Takto uskladnené odličovacie tampóny si môžete zobrať so sebou v prebaľovacej taške, no ja radšej pri cestovaní naďalej nosím klasické vlhčené utierky.