Na zimnej prechádzke popri Malom Dunaji sme zahniezdili v Malinove

Opäť sme hľadali zaujímavé lokality mimo mesta na nedeľnú prechádzku. Na internete som zhliadla rozkošné drevené hniezdo v blízkosti Malého Dunaja – Rozhľadňu Hniezdo. Rozhodli sme sa ho navštíviť, veď je to len 20 minút z Bratislavy.

Nedajte sa popliesť Google Mapami

K hniezdu vedie viacero trás, no tá najjednoduchšia je zo Zátoňskej ulice v Malinove. Vyberiete sa po náučnom chodníku popri Malom Dunaji. Trasa je to nenáročná, vhodná aj pre kočík. Počas zimy alebo v sychravom počasí si nezabudnite na správnu obuv. Gumáky to istili, spravili sme správne! Mapu náučného chodníka „Na dobrej stope“ prikladám aj sem:

Lužné lesy v Poddunajskej nížine sme do lockdownu ani nepoznali

Rameno Malého Dunaja sa točí obklopený mokraďami, lužnými lesami a divokým porastom, popri potoku stretávame informačné tabule a lavičky. Asi po 20 minútach detskej chôdze sa dostanete do Zelenej Oázy s prírodným detským ihriskom a prístreškom. Ako veľmi to potešilo!

Na druhej strane Malého Dunaja (musíte preskočiť bránku na hrádzi) nájdete ďalší poklad – Bobrí hrad. Vedie ku nemu vyšľapaná cestička a je to skvelá skrýša pre vaše deti.

Pokračujte naďalej po náučnom chodníku popri mokradiam, prekročíte drevenú lávku a dostanete sa ku rozhľadni. Rozhľadňa Hniezdo nie je veľmi vysoká a neponúka zaujímavú výhľad, no napriek tomu ponúka zaujímavý pohľad na les a stromy vo výške 7m. Rozhľadňa je pomerne priestranná a dovolila nám s deťmi spraviť si piknik vo výške.

Cestou naspäť sme sa vybrali skratkou po poľnej ceste. Nebola nijak zaujímavá a zdanlivo všetci návštevníci volili práve túto cestu ku rozhľadni napriek príjemnejšej a zaujímavejšej ceste popri Malom Dunaji.