Jemná, šetrná mydlová emulzia na intímnu hygienu, maximálne vhodná na obdobie po pôrode a v prípade gynekologických podráždení.

Sama som túto emulziu vyskúšala, keďže bežné prostriedky na intímnu hygienu som počas tehotenstva nezniesla. Lactacyd Femina Plus môžem maximálne odporučiť budúcim alebo čerstvým mamičkám a tým, ktoré majú problémy s mykózami.

PRODUKTOVÁ ŠPECIFIKÁCIA

Lactacyd Femina Plus má vďaka zvýšenému obsahu kyseliny mliečnej znížené pH 3,5 a tým obnovuje prirodzené kyselé prostredie pošvy a pomáha urýchliť liečbu pri vaginálnom podráždení ako pálenie či svrbenie.

Emulzia je obzvlášť vhodná v období tehotenstva a šestonedelia, pri užívaní hormonálnej  antikoncepcie alebo antibiotik, po gynekologických operáciach a v období po menopauze.

Balenie po 200 ml.

Omega Pharma

Lactacyd Femina Plus neobsahuje mydlo, alkohol ani parfém, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie.

Emulzia sa po umytí dôkladne opláchne vodou.

Lactacyd Femina Plus neobsahuje mydlo, alkohol ani parfém, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie.

 RECENZIA A PRAKTICKÉ POSTREHY

Lactacyd Femina Plus je naozaj šetrný prípravok,  nedráždi a zanecháva pocit sviežosti. Tento prípravok sa mi osvedčil pri pošvových mykózach , ktoré po použití do 1-2 dní zmizli, i po pôrode. Mnohí pôrodníci síce odporúčajú počas šestonedelia umývanie výlučne vodou, striedavo som používala i tento prípravok a bola naďalej nadmieru spokojná.

Z praktického hľadiska by som uprednostnila dávkovač, ktorý je hygienickejší a chráni pred ďalším šírením bakterií.

CENA

Lactacyd Femina Plus je drahší ako bežné prostriedky na intímnu hygienu, balenie po 200ml stojí v lekárňach okolo 4-5 EUR. Pred nákupom odporúčam overiť cenu u internetových predajní, kde produkt možno nájsť i za cenu od 3 EUR.