Keď nám naša dcérka podrástla, rozhodli sme sa vymeniť hrkotavé, plastové odrážadlo za tichšiu a dynamickejšiu alternatívu. Po prieskume na internete aj skúsenostiach z okolia, sme sa nakoniec rozhodli pre najmenšie dvojkolesové detské odrážadlo Puky LRM, samozrejme v ružovej farbe. Ako obstálo po ročnej záťažovej skúške?

PUKY LRM je ľahké odrážadlo vhodné pre najmenšie deti na osvojenie koordinácie a ľahký prechod k bicyklu. Vďaka širokým kolesám a prehnutému rámu so stupátkom na odkladanie nôh, sú prvé kroky jednoduché a bezpečné.

PUKY

Aktuálna cena Puky LR M červené v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )Odrážadlo PUKY LP - prvé kroky s odrážadlom očami mamičky

Najmenšie odrážadlo PUKY LR vhodné pre deti od 2 rokov – prvé kroky s odrážadlom očami mamičky.

Recenzia a praktické postrehy

Pevná koštrukcia a nízka výška

Odrážadlo PUKY patrí medzi tie drahšie odrážadlá, jeho cena sa neraz rovná štandardným detským bicyklom. My sme si ho zvolili kvôli výške sedadla a konštrukcii, ktorá umožňuje bicyklovať deťom už od 2 rokov alebo nižšieho vzrastu (od 85 cm).

Keď sme skúšali iné odrážadlá s pozdĺžnou konštrukciou, dcérke robilo problém najmä nastupovanie a zosadanie z odrážadla. Následne spadla, udrela sa a z kovového odrážadla dostala strach. V prípade Puky LR je pozdĺžna konštrukcia prehnutá, vedená nižšie a tvori polstrovaný „stupienok“, ktorý nezavadzia a možno si naň vyložiť nohy.

Prvý dojem a milión pádov

Princíp odrážania zvládla naša dcérka asi do mesiaca. Spočiatku síce viac stála, postupne prešľapovala a zrýchľovala. A keď už hovoríme o pádoch, tých bolo asi milión 🙂 Nielenže si dieťa pri prechode na nové odrážadlo musí zvyknúť na nový tvar, váhu a konštrukciu; musí sa naučiť na dvoch kolesách držať rovnováhu, koordinovať odrážanie nohami a naučiť padať.

Tu musím podotknúť, že samotná konštrukcia je veľmi pevná, pomerne odolná voči nárazom a oderom, nárazové plochy okolo riadidiel sú chránené gumovými návlekmi so zvýšeným lemom. Kolesá sú z pruže, ktorá je tichá, ľahká a veľmi odolná.

Výmysleník po roku na odrážadle

Akonáhle si dieťa osvojilo odrážanie na dvoch kolesách, začalo vymýšľať a naplno testovať kvalitu tejto investície. Naše odrážadlo bolo síce z druhej roky (po krátkom používaní), hoci sú ložiská koliesok  kvalitné, po roku odrážania (leto-zima na odrážadle sme fungovali stále) už počuť menšie opotrebenie.To však kvalite a zážitku neuberá, momentálne som ako mamička radšej, ak sa dieťa nerozbehne do diaľky. Na tomto odrážadle vie byť dieťa prekvapivo veľmi rýchle.

Takto štýlovo sme na odrážadle Puky LR M chodili do škôlky. Odrážadlo je praktické, zmestí sa do kočíka či pod pazuchu ak treba, a pritom je bezpečné

Takto štýlovo sme na odrážadle Puky LR M chodili do škôlky. Odrážadlo je praktické, zmestí sa do kočíka či pod pazuchu ak treba, a pritom je bezpečné

Riadidlá odrážadla sú stále ako nové, doplnili sme ich štýlovým svetielkom a zvončekom. Pozor však, čím viac zábaviek na odrážadlo umiestnite, tým viac bude mať dieťa tendenciu venovať sa hračkám, než sledovaniu premávky.

Čo na to mamička

Odrážadlo PUKY LR nám výrazne zjednodušilo presuny v meste a bežnú logistiku. Vďaka kompaktnej konštrukcii a rozumnej váhe sa nám zmestil do koša v kočíku Britax, v prípade ak bolo treba skočiť do obchodu, či dieťa odrážanie prestalo baviť.

V poslednom rade odrážadlo PUKY vnímam vďaka polstrovaniu ako pomerne bezpečné – počas používania sa okrem rozbitého kolena nestalo žiadne väčšie zranenie.

Najlepšie odrážadlá na trhu