Chuťovo veľmi príjemný, osviežujúci čaj pre dojčiace ženy s výraznou chuťou levandule a jastrabiny (arónie), ktorá podporuje tvorbu mlieka, posilňuje imunitu a má silné protizápalové účinky. Čierne ríbezle spolu s pomarančovou a citrónovou arómou dodávajú čaju ovocnú chuť a sviežosť – mohla by som ho piť neustále.

PRODUKTOVÁ ŠPECIFIKÁCIA

Aromatizovaný bylinkový čaj s výťažkami zo šípok, levandule a jastrabiny.

MEGAFYT PHARMA

  • Šípky – obsahujú prírodný vitamín C (jeho účinnosť je niekoľkonásobne väčšia než pri syntetických vitamínových preparátoch), zvyšujú odolnosť proti infekciám, zlepšujú metabolizmus
  • Jastrabinová vňať 20 % – podporuje tvorbu a vylučovanie mlieka v mliečnych žľazách, znižuje horúčku pri bežných chorobách a hladinu cukru v krvi.
  • Levanduľový kvet – má sedatívne účinky, pôsobí ukľudňujúco, proti nespavosti a migréne, mierne znižuje tlak a zlepšuje trávenie (odporúča sa pri žalúdočnej nevoľnosti, plynatosti a pomáha pri zápche).
  • Plody arónie čiernoplodej (čierna jastrabina) – majú silný protizápalový účinok vďaka vysokému obsahu bioflavonoidov, vitamínov PP, B2, B9, karoténov, pektínových látok, železa a dôležitých minerálov: bór, fluór, meď, mangán, kobalt, molybdén a ďalšie. Arónia je posilňuje imunitný systém, je žlčopudná, zvyšuje vylučovanie nežiaducich solí z organizmu, odporúča sa pri doliečovaní žltačky, je vhodná na detoxikáciu organizmu, pri liečbe reumy a pri podpore pečeňových a ľadvinových funkcií.  Má taktiež priaznivé účinky na kardiovaskulárny systém, pomáha účinne znižovať vysoký krvný tlak, priaznivo ovplyvňuje pružnosť a pevnosť ciev, pomáha pri kŕčových žilách, čistí žily.
  • Prírodná citrónová a pomarančová aróma – dodávajú čaju ovocnú chuť
  • Čierne ríbezle – pôsobia osviežujúco, kompenzujú trpkosť arónie a sú výborný zdroj vitamínu C

Balenie obsahuje klasických 20 nálevových sáčkov po 1,5g.

1 záparové vrecúško (1,5 g) sa preleje 250 ml vriacej vody a nechá sa 5 – 8 min vylúhovať v prikrytej nádobe. Nesmie sa variť.

Čaj sa odporúča piť teplý, 1x denne. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím.

Jastrabinová vňať podporuje tvorbu a vylučovanie mlieka a jej plody posilňujú imunitu.

Jastrabinová vňať podporuje tvorbu a vylučovanie mlieka a jej plody posilňujú imunitu.