Kúpu detskej hracej deky som istú dobu odmietala. Prišla mi ako zbytočnosť, najmä keď som si uvedomila, že nehybné batoľa rovnako vydrží v postieľke s kolotočom, alebo mäkkom koberci s hračkami. Nakoniec ma však zaujala hracia deka Bright Starts Safari, ktorú možno prestavať na mini-ohrádku. Ako dlho v nej dieťa nakoniec vydržalo? Oplatila sa táto investícia?

Hracia deka Bright Starts Safari sa vďaka unikátnemu dizajnu umožňuje prispôsobiť aktuálnym potrebám a veku dieťaťa – môže slúžiť ako podložka, hracie centrum a ohrádka (ako ochrana pred domácimi zvieratami alebo súrodencami).

  • Vhodná od narodenia
Bright Starts

Dĺžka: 113 cm

Šírka: 99 cm

Výška: 47cm

Vyžaduje 2x AA batérie – nie sú súčasťou balenia

  • Extra veľká hracia podložka s dvoma hrazdami na zavesenie hračiek
  • 8 zábavných hračiek (hrkálky krúžok, slniečko, opička s korálkami; kúsatká v tvare slona, leva a lístkov) pre potešenie bábätka
  • Veľké kruhové plastové zrkadlo
  • Odnímateľný vankúšik slúži ako opierka hlavy pri hraní na brušku
  • Elektronická hudobná hračka 2v1 vydáva po dotyku rôzne melódie a svetlo
94,6 €
Hracia deka Bright Starts Safari

Hracia deka Bright Starts Safari zaujme veselou, hravou potlačou, množstvom doplnkov a možnosťami prispôsobenia.

Recenzia a praktické skúsenosti

Napriek tomu, že výrobca uvádza, že hracia deka Bright Starts Safari rastie spolu s vaším dieťaťom, nám hracia deka poslúžila len chvíľu. Hrazda a spevnené bočnice umožňujú variabilitu v rozložení deky i hračiek (viz podrobný návod tu, ale stačí intuícia). Akonáhle sa dieťa začne plaziť, deka a hračky v nej sa stávajú nezaujímavé – dieťa chce objavovať svet.

Hrany ohrádky sú pevné, no dieťa čoskoro príde na to, ako ich zvaliť a uvoľniť. Od 7-8. mesiaca veku sa detská deka stáva skôr priestorom, kde dieťaťu odkladať hračky, než priestorom, kde sa dieťa hrá.

Vzhľad a použitie

Hraciu deka tvorí podložka s dvoma hrazdami, na ktoré je možné zavesiť hračka. Boky podložky možno vystužiť plastovými podperami, okraje podložky upevniť pomocou suchého zipsu a vznikne solídna mini ohrádka. Potlač hracej deky je vkusná, hravá, zvierací motív korešponduje s doplnkovými hračkami.

Ku hracej deke prislúchajú farebné hračky – hrkálky, ktoré majú skôr dekoratívnu funkciu než zvukovú. Podobnú ozdobnú funkciu majú i „hryzátka“ – zavesená hračka pôsobí skôr ako ozdoba než kúsadlo. Naše dievča sa s nimi nikdy nehralo. Najzaujímavejšia hračka bol lev, ktorého hriva šuchotala – dokázala upriamiť pozornosť na niekoľko minút 🙂

Všetky hračky možno samozrejme použiť i mimo hracej deky (napr postieľke), alebo naopak, hraciu deku a hrazdu pomocou 8 zvolených úchytov na hračky prispôsobovať.

Dieťa zaujalo i kruhové plastové zrkadlo, ktoré je bezpečné a podporuje sebapoznávanie dieťaťa. Zrkadlo však nie je spevnené a dieťa ho môže ľahko poškodiť (ohnúť).

Najobľúbenejším doplnkom zostáva elektronická hracia skrinka, ktorá pri dotyku alebo otrase vydá rôzne melódie a bliká. Samozrejme je možné nastaviť, aby hračka hrala ustavične (až 20 minút) ako aj hlasitosť.

bright-starts-safari-zvukova-hracka

Elektronická hračka vydáva po dotyku i jemno otrase melódie, ktoré sa spolu s blikajúcim svetlom deťom veľmi páčia. Keď bude dieťa spať, hračku vypnite, aby ste ho omylom nerušili.

Bezpečnosť

Hracia deka je z príjemného materiálu, ale čakala by som , že bude mäkkšia, bude tlmiť nárazy a viac izolovať. Spodná časť hracej deky je podľa môjho názoru nedostatočná. Ak hraciu deku umiestnite na podlahu, odporúčam pod ňu dať hrubší koberec, vďaka ktoré u bude mať dieťa na deke pohodlie, bude chránené a nebude ho zem studiť.

Výstelka na bočniciach je spevnená, hrubšia ako spodná časť deky. Plastové bočnice sú i napriek to mu pomerne tvdé. Našťastie majú zaoblené okraje, preto sú bezpečné i pre malých nezbedníkov. Hrazdička s hračkami je obalené výstužou a pomerne bezpečne upevnené.

Čistota a údržba

Hracia deka i hračky sa jednoducho čistia vlhkou utierkou, možno ju dokonca i prať v pračke.