Jednoduchá, skladná ohrádka, ktorá splní svoj účel.

My, maminy potrebujeme vedieť hlavne to, že sú naše ratolesti v pohode a bezpečí. Urobili by sme preto všetko, a aj keď cítime, že sú naše deti v bezpečí pri nás, musíme ich občas aj niekam „odložiť“. My na tento účel doma využívame detskú ohrádku Cam Lusso.

Detská sieťová ohrádka Cam Lusso je spoľahlivá a jednoducho manipulovateľná ohrádka, ktorá dobre poslúži vám aj vašim deťom od 5 do 24 mesiacov.

CAM

Dĺžka: 106 cm

Výška: 79 cm

Šírka: 73 cm

Hmotnosť: 8,6 kg

Nosnosť: 13 kg

Cena: 70€

Detská sieťová ohrádka CAM LUSSO je dobrou voľbou pre rodičov, ktorí chcú pre svoje deti pohodlie a bezpečnosť.

Detská sieťová ohrádka CAM LUSSO je dobrou voľbou pre rodičov, ktorí chcú pre svoje deti pohodlie a bezpečnosť.

Recenzia a praktické skúsenosti

Ohrádku sme kupovali za tým účelom, aby sme nášho drobca mohli s kľudným svedomím položiť na miesto, o ktorom vieme, že je pre neho bezpečné. To bolo naším hlavným cieľom a podmienkou pre kúpu detskej ohrádky. Ďalšou podmienkou bolo, aby bola ohrádka pohodlná pre dieťatko, aby sa v nej cítilo dobre. A napokon poslednou podmienkou bolo, aby sme v prípade, že budeme potrebovať s ohrádkou manipulovať, dala sa jednoducho zložiť a preniesť.

Použitie

Detská sieťová ohrádka Cam Lusso je vhodná najmä pre detičky, ktoré už vedia samy sedieť. Samozrejme, že je možné dať sem aj úplne maličké dieťatko, alebo ak sa bojíte, aby sa vám neskotúľalo zo sedačky 🙂 Aj my sme ju začali používať, práve preto, keď sa náš malý začal prevracať z chrbátika na bruško a pomaly liezť. Ohrádka je veľmi užitočná i v čase, keď už sa dieťatko skúša postaviť.

Ohrádka stojí na 4 nohách, spodok ohrádky tvorí polstrované dno, okolo ktorého je bezpečnostná sieť. Na vrchnom ráme sú 4 úchytky, ktoré umožnia dieťatku postaviť sa. Tie však asi nemajú dlhú životnosť, pretože pri dlhšom používaní sa nám podarilo jednu odtrhnúť. Bolo by fajn, použiť tu pevnejší materiál, pretože deti sa o ne opierajú pri vstávaní, čiže celá váha je na nich.

Bezpečnosť

Ako som už v úvode spomenula, prvoradá pre nás bola bezpečnosť, čo je aj hlavným účelom ohrádky. Polstrované dno ohrádky je dostatočné pevné, aby odolalo aj väčším nárazom, či poskakovaniu. Obvod ohrádky tvorí bezpečnostná sieť, ktorá zabezpečí, aby dieťatko z ohrádky nevypadlo. Toto zabezpečí aj dostatočná výška ohrádky. Ohrádka je rovnako bezpečná i pri prípadných pádoch dieťatka, pretože sa v nej nenachádzajú žiadne tvrdé predmety, o ktoré by sa mohlo udrieť. Keďže bezpečnostná sieť je priehľadná, dieťatko z ohrádky dobre vidí aj keď sedí či leží. Horný rám je tiež zabezpečený mäkkým polstrovaním, ktoré tiež chráni dieťatko pred úrazom a zranením. Celková stabilita ohrádky je zabezpečená poistkami na všetkých 4 nohách, takže ohrádka sa pri používaní zaručene nezloží.

Mobilita a skladanie

Čo sa týka manipulácie s ohrádkou, je veľmi jednoduché ohrádku rozložiť i naspäť zložiť. Rozkladá sa jednoduchým zatlačením do dna ohrádky, čím sa odklopia nohy. Keď je dno na svojom mieste, stačí už len nohy zabezpečiť poistkami. Nízka hmotnosť zabezpečuje i jednoduchú  manipuláciu v prípade, že potrebujete ohrádku premiestniť. No a pokiaľ potrebujete ohrádku niekam previesť, či odložiť, po zložení je ohrádka veľmi skladná, teda ani to nie je problém.

Čistenie a údržba

Čistenie ohrádky je veľmi jednoduché, stačí použiť navlhčenú handričku.