Skvelý babyfriendly hotel v prírode

Náš jesenný roadtrip po východnom Slovensku sme zavŕšili cestou z Košíc cez sever Maďarska. V blízkosti kúpeľného mesta Jáger (Eger), na konci takmer zabudnutej dediny Noszvaj sme na zľavovom portáli objavili ponuku ubytovania v rodinnom štvrohviezdičkovom wellness hoteli Oxigén Superior Hotel Family & Spa. Hotel obkolesený národným parkom Bükk ponúkal nečakane vysoký komfort ubytovania, skvelú gastronómiu, takmer privátne wellness a množstvo animácii pre deti – asi za tretinovú cenu v porovnaní s hotelmi na Slovensku.

Po tejto návšteve by som sa asi mala začať učiť po maďarsky, pretože sem určite ešte zavítame, kým sú deti malé.

Recenzia a praktické postrehy

Doprava a lokalita

Dedinka Noszvaj je vzdialená asi 1.5 hodiny cesty z Košíc (alebo 3.5 hod cesty z Bratislavy). Priznám sa, že i táto cesta nám bola pomerne dlhá, keďže sme cestovali po menších dedinských cestách. Pôvodne sme plánovali v hoteli iba prenocovať a spoznávať okolie (mestečko Jáger a Miškovec, termálne kúpele Egerszalók so zaujímavou kryštalickou stenou, jaskynné kúpele Tapolca,..), no areál hotela nás nadchol a nakoniec sme v hoteli zostali celé 3 dni.

Ubytovanie

Nenápadný hotel a jeho izby sú zariadené vkusne v anglikánskom štýle. Pri vstupe nás ohromila obrovská izba s centrálne umiestnenou vaňou a prekrásnym výhľadom do lesa. Okrem kráľovskej postele Hästens bola v izbe pripravená rozťahovacia dvojsedačka (na ktorej spala staršia dcéra), detská postieľka s naskladanými županmi a čokoládkou. V hoteli mali pre hostí k dispozícii aj župany pre deti, dokonca aj pončo pre bábätka – čo sme pri návšteve wellness využili.

Naša nadštandardná izba bola veľokryso vybavená samostatným wc a samostatne veľkým sprchovým kútom, dostatkom úložných priestorov i možnosti posedenia. Samostatne stojaca vaňa bola štýlová aj plne funkčná, no my ju s deťmi nevyužili, pretože by na izbe nezostalo nič suché 🙂 Samozrejmosť bola chladnička, rýchlovarná konvica na prípravu čaju či fľaša vody na izbe.

Čo hotelu Oxigén vytknúť?

Hotel Oxigén umožňuje ubytovanie detí do 10 rokov zdarma, no v prípade cestovania s 2 deťmi, ste automaticky umiestnený do nadštandardnej izby (s riadnym príplatkom). A to v prípade, ak cestujete s bábätkom a samostatnú postel či služby nevyužijete. Boli sme na tento fakt upozornení už pri rezervácii izby, no nevnímam to za štandardné pri hoteloch rodinného typu. Takže nabudúce berieme starých rodičov a deti rozdelíme po izbách!

S personálom sa pobavíte len v maďarčine

Personál hotela vystupoval ochotne a priateľsky. Ako to v maďarských hoteloch býva, znalosť maďarčiny je obrovskou výhodou. Obzvlášť to platí v hoteloch, ktoré ponúkajú široký balík služieb a program pre deti. Všetky nápisy, webstránka, animačný program sú výlučne v maďarčine – našťastie aspon personál recepcie ovládal čiastočne angličtinu.

Wellness ktoré myslí na deti

V rámci ubytovania sme mali neobmedzený vstup do hotelového wellness, ktorý pozostával niekoľko druhov sáun, dvoch víriviek a relaxačného bazéna a dvoch detských bazénov. Na recepcii sa nám už počas príchodu ochotne ponúkli župany pre deti (aj vo veľkosti batoliat), a tak sme vedeli čo spravíme hneď po vybalení.

Hotel pôsobil ako bludisko, nájsť cestu do wellness bolo pomerne náročné no zvládli sme to. V čase našeho pobytu (2018) však cez interiér bolo do wellness potrebné smerom do wellness prekonať viacero schodov, preto kočík neodporúčam a ani ho zásadne nepotrebujete.

Vo wellness boli pre deti k dispozícii dva bazény s rôznou výškou vody (vhodné i pre batoľatá od 6 mesiacov) a veľkým množstvom hračiek.

Minibazén pre tých najmenších v hoteli Oxigén Noszvaj.
Minibazén pre tých najmenších v hoteli Oxigén Noszvaj. Samozrejmosťou je húpačka, vodné hračky, nafukovacie kolesá a domček.

Pozitívom bolo oddelenie detských bazénov od zvyšku wellness, tým pádom sme mali deti pod kontrolou a v súkromí. Obvzlášť veľkým zážitkom bola detská infra sauna priamo s preskleneným výhľadom do parku. Vďaka takému exkluzívnemu výhľadu sa deti v saune nenudili a vydržali celý pobyt. Na rodičov s deťmi sa myslelo aj v spoločných priestoroch wellness, samozrejmosťou bol priestor na hranie, prebaľovací pultík, odpočívareň či miestnosť na dojčenie.

I vo wellness sa myslí na deti. Hotel Oxigén je ten naj baby friendly hotel ktorý sme doposiaľ navštívili.
I vo wellness sa myslí na deti. Hotel Oxigén je ten naj baby friendly hotel ktorý sme doposiaľ navštívili.

Outodorové aktivity a detský kútik zabavili celú rodinu

Areál hotelu Oxigén Superior Hotel Family & Spa Noszvaj ponúka rôzne outdoorové aktivity pre deti či dospelých – rôzne preliezky, šmýkačky, lanové dráhy, prekážky, dokonca aj dopravné ihrisko!

Boli sme prekvapení veľkosťou tohto areálu ako aj širokou ponukou atrakcií dostupných pre všetky vekové kategórie. Komu by však týchto dráh bolo málo, hotel je umiestnený v prekrásnej prírode, doslova naskok od pokojného lesa a cyklotrás.

Počas pobytu sme zavítali aj do detského kútika. Ten je umiestnený mimo ubytovacej časti, preto nájsť v tak rozľahlom parku bolo s nedočkavými deťmi náročné. Hotel by určite mohol popracovať na značení a orientačných bodoch. Detský kútik pozostával z 3 oddelených miestností určených pre deti vo veku od 0-1 roku s odpočinkovou časťou, hlavnej miestnosti plnej hračiek s animátorom a maskotom (vhodná pre deti od 2-5 rokov) a samostatnej miestnosti pripomínajúcej horskú chatu, vhodnú pre väčšie deti. Pobyt v kútiku si deti naozaj užili a žiadna hračka nezostala na svojom mieste :-).

Zdravá, nápaditá a chutná kuchyňa

Počas pobytu sme mali k dispozícii stravovanie vo forme polpenzie, ktorá bola na veľmi vysokej úrovni. Skladba jedál pozostávala zo sezónnych lokálnych surovín, spracovaných modernou kuchyňou, výber bol dostatočný a prekvapivo veľmi dobre som si pochutila hoci maďarskej kuchyni veľmi neholdujem.

Reštaurácia pozostávala z 3 miestností, z ktorých jedna bola určená pre väčšie skupiny a rodiny s deťmi. Deti mali k dispozícii okrem klasickej polpenzie vlastné menu, dostupné počas celého dňa. Ak by si vaše dieťa z jedálnička nevybralo, reštaurácia ponúkala neobmedzený výber ovocných či zeleninových detských výživ Hipp, jogurtíkov a tvarohových maškŕt. Pre tých najmenších zasa dojčenské mlieko, polievočky, tyčinky, chrumky, sucháre… Poviem vám, že akonáhle sme objavili túto časť reštaurácie, zrazu sme sa obaja s manželom vedeli spokojne navečerať. Nápoje pri večeri boli tradične hradené samostatne.

Koľko nás to stálo?

Luxusný Hotel Oxigén Superior Family & Spa Noszvaj ponúka veľmi zaujímavé balíčky buď na vlastnej stránke, ale i cez zľavové portály. Cez Zľavomat sme 3-denný pobyt zakúpili a stál nás pre 2 dospelých a dve menšie deti ca. 180 eur, vrátane pobytu vo wellness a polpenzie. Skrátka super cena, kiež by bol tento hotel bližšie, určite sa radi vrátime!