Ľahký golfový kočík, dobrý spoločník na cesty pre deti aj ich rodičov.

Pre kúpu športového alebo golfového kočíka sme sa rozhodovali pomerne dlho. Potrebovali sme šikovný, ľahký a hlavne skladný kočík, v ktorom by sa naše dieťatko dobre cítilo a bol preň pohodlný a bezpečný. Uvažovali sme nad kúpou golfového kočíka, pretože športové kočíky sa nám zdali aj tak dosť mohutné a chceli sme niečo, čo sa nám do nášho malého bytu ľahko zmestí. Keď sme natrafili na športový kočík Graco, vedeli sme, že je to to pravé. Jeho veľkou výhodou je jednoduchá manipulácia a možnosť zloženia kočíka jednou rukou. Po zložení sa pohodlne zmestí i do menšieho kufra auta.

Ľahký, pohodlný a bezpečný športový kočík, ktorý je určený pre deti od 6 mesiacov do 3 rokov. (15 kg).

Graco

Rozmery

  • Rozložený kočík: 92 x 49 x 103 cm
  • Zložený kočík: 86 x 49 x 36 cm
  • Priemer kolies: 19 cm
  • Priemer zadných kolies: 21 cm

Hmotnosť kočíka: cca 7,1kg

Nosnosť kočíka: 15 kg

  • nánožník
  • podnos pre dieťatko a pre rodiča

Cena: 109 €

Graco Mirage ľahký golfový kočík

Kočík Graco Mirage je pohodlný a ľahký kočík ideálny pri cestovaní.

Recenzia a praktické skúsenosti

Komfort jazdy

Základ kočíka tvorí kvalitná ľahká konštrukcia posadená na 4 plastových kolesách. Predné otočné kolesá majú možnosť fixácie. Zadné kolesá majú samostatnú brzdu. Kočík je vhodnejší na cestovanie, skôr do mesta a na chodníky, ale zvládli sme už aj cestu štrkovitým terénom.

Sedacia a ložná plocha

Pohodlná sedačka poskytuje dieťatku príjemné sedenie a pohodlnú jazdu. Opierka chrbátika je vystužená a nastaviteľná do 3 polôh – do sedu, polosedu a ľahu. Je to veľmi praktické, ak dieťatko počas cesty zaspí, kočík mu vďaka sklopenej opierke poskytne úplné pohodlie i počas spánku.

Graco Mirage Polohovanie

Golfový kočík Graco Mirage sa dá sklopiť až takmer do ľahu.

Samozrejmosťou sú 5 bodové bezpečnostné pásy, ktoré zaručujú bezpečnú jazdu. Bezpečnosť poskytuje i praktický odnímateľný plastový podnos, ktorý zároveň slúži ako madlo a zabraňuje vypadnutiu z kočíka hlavne u menších detí.

Veľká strieška je vyrobená z materiálu odolného voči UV lúčom a poskytuje ochranu dieťatka pred slnečným žiarením v lete, ale i pred dažďom v horšom počasí. Praktické je i priehľadné okienko na streche, cez ktoré mám nášho drobca stále na očiach.

Doplnky

Skvelým doplnkom ku kočíku je nepremokavý nánožník, ktorý je využiteľný hlavne v chladnejšom počasí. Veľmi praktické sú i podnosy pre dieťatko i pre rodiča s otvormi na nápoje a na rodičovskom sa nachádza i malý úložný priestor, napríklad na kľúče. Samozrejmosťou je i veľký nákupný košík s (nosnosťou až 4,5 kg), ku ktorému je veľmi jednoduchý prístup, čo určite ocení každá mamina, ktorá si vyskúšala, ako ťažko sa dávajú pod kočík plné tašky s nákupom 🙂

Čistenie a údržba

Čistenie kočíka je možné jednoducho vlhkou handričkou. Nánožník sa dá samozrejme vyprať.