Pohodlný, jednoducho sa upína na predné či zadné sedadlo

V mojom okruhu som prekvapivo nestretla mamičku, ktorá by v aute používala tehotenský pás. Pre mňa aj pre môjho manžela je to pomôcka do ktorej sa v záujme bezpečnosti oplatí investovať. Počas druhého tehotenstva som vyskúšala bezpečnostný pás do auta Clippasafe Advanced Bump Belt, ktorý bol pohodlný a na rozdiel od iných tehotenských pásov s upevňovaním v strede vám dovolí naďalej nosiť sukne či šaty.

Clippasafe Advanced Bump Belt je bezpečnostný pás pre tehotné určený k ochrane dieťaťa a zvýšeniu pohodlia matky pri cestovaní autom.

Clippasafe

Nosenie uťahujúceho bezpečnostného pásu pre tehotné je odporúčané od 2 mesiacov až po koniec tehotenstva.

Princíp použitia bezpečnostného pásu pre tehotné v aute

Princíp použitia bezpečnostného pásu pre tehotné v aute – Clippasafe Bump Belt urdrží spodný popruhu bezpečnostného pásu v aute okolo vašich stehien a tlak pásu prechádza bezpečne do oblasti panvy. Zdroj: Clippasafe

Clippasafe Bump Belt tehotenský pás do auta s upevňovaním po stranách neobmedzuje v nosení šiat a sukien.

Clippasafe Bump Belt tehotenský pás do auta s upevňovaním po stranách neobmedzuje v nosení šiat a sukien. Zdroj: Clippasafe

Recenzia a praktické skúsenosti

Clippasafe Bump Belt pozostáva zo sedacej časti s dlhým fixačným popruhom ku sedadlu a prackou, ktorú upevníte okolo spodného popruhu bezpečnostného pásu po stranách cvokmi. Tým je spodná časť pásu vedená okolo vašich stehien a tlak pásu prechádza bezpečne do oblasti panvy.

Manipulácia a pohodlie pri cestovaní

Pás sa jednoducho upína a ľahko sa s ním manipuluje. Ak by ste predsa len nevedeli ako na to, návod nemusíte hladať v manuáli ale nájdete ho znázornený aj na popruhu.

Pás sa upína k popruhom auta po stranách, čiže v porovnaní s BeSafe Pregnant iZi Fix tehotenský pás do auta mu chýba stredová pracka. Počas jazdy som však mala niekoľkokrát pocit, že pás nedržal a  popruhy auta sa dostali vyššie na bruško do nevhodnej pozície, preto subjektívne považujem Clippasafe za menej spoľahlivý (no spĺňa všetky bezpečnostné štandardy EU)

Pás je na rozdiel od BeSafe Pregnant iZi Fix tehotenský pás do auta možné umiestniť okolo samostatného sedadla ale aj vzadu. Ak často striedate pozíciu spolujazdca a šoféra, môže byť neustále premiestňovanie pásu riadna otrava (najmä v posledných mesiacoch tehotenstva).

Materiál

Vďaka elastickému upínaniu po stranách, môžete s Clippasafe Baby Belt pohodlne nosiť sukne a šaty – oceníte najmä v lete.

Material zamatového podsedáku je na dotyk prijemný, vystužený a zo strany sedadla obsahuje protišmykovú úpravu.

Cena

Cena bezpečnostného pásu do auta pre tehotné Clippasafe Bump Belt je v porovnaní s inými bezpečnostnými pásmi stále pomerne vysoká, vzhľadom na krátku dobu užívania a kvalitné vyhotovenie však spolieham, že tehotenský pás následne ponúknem aj iným mamičkám.

Počas tehotenstva sa môže zísť aj