Bezpečnosť pri cestovaní autom nadovšetko

Použitie tehotenského bezpečnostného pásu do auta môže byť otravné, mnoho mamičiek ho opomína alebo manuálne pridržiava pás v oblasti bedier, čo je absolútne nevhodné. Cena pásu BeSafe takisto odrádza… Ale čo nespravíte pre bezpečie a pohodlie Vašeho dieťatka?

BeSafe Pregnant iZi Fix je bezpečnostný pás pre tehotné určený k ochrane a zvýšeniu pohodlia matky pri cestovaní automobilom.

BeSafe

55 EUR

BeSafe Pregnant iZi Fix pozostáva zo sedacej časti s dlhým fixačným popruhom ku sedadlu a prackou, ktorú upevníte okolo spodného popruhu bezpečnostného pásu. Tým je spodná časť pásu vedená okolo vašich stehien a tlak pásu prechádza bezpečne do oblasti panvy.

tehotensky_pas_do_auta_pouzitie

tehotensky_pas_do_auta_besafe_pouzitie

BeSafe Pregnant iZi Fix upevňuje bezpečnostný pás čo najnižšie popod bruško mamičky a chráni tak bábätko v prípade náhleho zabrzdenia.

Recenzia a praktické skúsenosti

S blížiacim sa koncom tehotenstva nadišiel čas, aby som zhodnotila pár užitočných pomocníkov pre budúce mamičky. Síce som sa počas tehotenstva snažila cestovanie autom obmedziť, na príležitostné cesty som si zaobstarala bezpečnostný pás pre tehotné BeSafe Pregnant iZi Fix.

Princípom bezpečného cestovania v tehotenstve je umiestniť spodnú časť bezpečnostného pásu čo najnižšie popod bruško mamičky.

  • Keďže je pracka vedená medzi vašimi nohami, nosenie sukieň alebo šiat sa stáva nepraktické.
  • Pás je možné umiestniť iba okolo samostatného sedadla, čiže ak sedíte v aute vzadu môže byť inštalácia veľmi komplikovaná.
  • Pás sa jednoducho upína a ľahko sa s ním manipuluje.
  • Ak často striedate pozíciu spolujazdca a šoféra, môže byť neustále premiestňovanie pásu riadna otrava (najmä v posledných mesiacoch tehotenstva).
  • Látkové nášivky sa pri používaní veľmi rýchlo rozstrapkajú (nemá to vplyv na bezpečnosť).
  • Keď som prvý krát zbadala na pultoch obchodov tehotenský pás, prekvapila ma jeho cena (ca. 55 EUR), ktorá je vzhľadom na jeho relatívne krátku využiteľnosť pomerne vysoká. Našťastie, existuje bazár…

Na záver…

Prečo je vôbec dôležité o bezpečnostnom páse pre tehotné uvažovať?