Odkedy sme rodičia, zdá sa pre nás nemožné dopriať si kávu, rýchlo sa zasýtiť bez naháňania dieťaťa v reštaurácii či slušne si posedieť bez nepríjemných pohľadov okolia. Postupne sme však prišli niekoľko trikov, ktoré nám tieto chvíle s dvojročným dieťaťom uľahčili:

  • Vyberáme si len baby friendly ubytovanie a reštaurácie. Tieto majú obvykle detský kútik, v ktorom sa dieťa na chvíľku zabaví.
  • Ak reštaurácia detský kútik nemá, majte zopár hračiek vždy so sebou – môže to byť bábika, menší set lega, magnetická tabuľka, omaľovánka, knižka s nálepkami, hlavne majte toho v zálohe dosť a postupne ukazujte dieťaťu. (niekto namieta, že pri jedle by sa deti nemali hrať – žiaľ, ja som si s malým dieťaťom inak nevyšla.) 
  • Majte v zálohe malý snack – tyčinky či chrumky, ktorý zabaví dieťa pri čakaní na jedlo. Niet nič horšie ako hladné netrpezlivé dieťa v reštaurácii.
  • Ak sa chystáte obedovať vonku, stavte na bublifuk. Nepoznám dieťa, ktoré by nebolo fascinované bublinkami… teda až do momentu, kedy náplň bublifuku vylejú na zem.
  • Posledná možnosť (žiaľ, tá ktorá najviac funguje) je ponúknuť dieťaťu tablet s detskými hrami či obľúbenými pesničkami. Ak by ste v danom momente mali byť offline, myslite na hry či piesne, ktoré sú funkčné aj v tomto režime.

Čo sa osvedčilo vám?