Šrotpark je zaujímavosťou Bratislavy, ktorú by ste nemali minúť

Rozmýšľate nad jednoduchým výletom do prírody, ktorý zaujme dospelých aj malé deti? Koronakríza a  lockdown na Slovensku nám dovolil objavovať atraktívne miesta v okolí – skrytým klenotom je Šrotpark v Devínskej Novej Vsi.

Lokalita pre deti ako stvorená

Devínska Nová Ves ponúka nielen výlet na Sandberg, Devín alebo Devínsku Kobylu (o ktorom som si dočítate tu), ale aj príjemnú prechádzku pozdĺž rieky Moravy. A komu sa ráči môže sa prejsť po Cyklomoste slobody až do Rakúska. Šrotpark sa nacháza v parku obkolesený rybníkom, lanovou dráhou, cyklotrasou a ihrísk. Navštívili sme ho počas zimy, no táto lokalita je ako stvorená na letný piknik či cyklovýlet. Ak neplánujete výlet na bicykli, ale autom, vedzte, že lokalita uvedená Googlom nie je presná a bude vás pravdepodobne navigovať na najbližšie parkovisko. To je maličké a v lete može byť rýchlo zaplnené.

Vchod do areálu je našťastie označený šipkou a čaká vás chôdza asi 300m kým sa dostanete ku vchodu (pod súradnicami tu 48°12’52.8″N 16°58’15.1″E). V zimných mesiacoch je areál otvorený od 10.00 – 17.00, vstupné je dobrovoľné a psíka radšej nechajte doma.

V Šrotparku nájdete farmu, ZOO aj terárium

Šrotpark je prírodná galéria v ktorej sú umiestnené zvieratá vyrobené zo šrotu. Boli sme fascinovaný rozmanitosťou vystavených exponátov vyrobených z kovového šrotu a odpadu. Či už lesné zvieratá v životnej veľkosti, vtáky, domáce zvieratá alebo exotické, kreativita majiteľa je obdivuhodná. Park bol otvorený len v novembri 2019, a za ten čas v ňom pribudlo obrovské množstvo nových exponátov.