Plienky Bella Happy vďaka širokému elastickému pásu na chrbátiku a manžetám perfektne chránia pred precikaním či únikom stolice zozadu.

Tieto fialové plienky som kúpila na skúšku vo veľkosti MIDI (3) ako alternatívu drahším plienkam. Naozaj neľutujem, poteší jemné vôňa, skvelo priliehajú a predčia mnohé značkové alternatívy. Určite ich ešte dokúpime vo výhodnejšom balení.

Bella Happy sú jednorázové detské plienky navrhnuté tak, aby poskytovali dieťaťu 360° pohodlie a ochranu pri každodenných aktivitách.

TZMO SA

Štandardné balenie plienok podľa veľkostí:

  • Veľkosť 0 BEFORE NEWBORN (0-2 kg): 46ks
  • Veľkosť 1 NEWBORN (2 – 5 kg): 42ks
  • Veľkosť 2 MINI (3 – 6 kg): 38ks
  • Veľkosť 3 MIDI (5 – 9 kg): 52ks
  • Veľkosť 4 MAXI (8 – 18 kg): 46ks
  • Veľkosť 4 MAXI PLUS (9 – 20 kg): 44ks
  • Veľkosť 5 JUNIOR (12 – 25 kg): 42ks
  • Veľkosť 6 JUNIOR EXTRA (16+ kg): 54ks

Ku týmto baleniam výrobca ponúka široku škálu mini a maxi verzií podľa potreby zákazníka.

Aktuálna cena Bella Baby Happy Midi 52 ks v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )
Cena u veľkosti MIDI (5 – 9 kg): 52ks zodpovedá 0,16 EUR/ks.
Plienky Bella Happy sú dostupné vo veľkej škále až 7 veľkostí od predčasne narodených detí až po juniorov mohutnejšou telesnou stavbou. Obzvlášť u veľkosti 4, kedy dochádza ku veľkým rozdielom vo vzraste detí, ponúka ku štandardnej veľkosti MAXI aj MAXI PLUS.

Plienky Bella Happy sú dostupné v škále až 7 veľkostí od predčasne narodených detí až po juniorov mohutnejšou telesnou stavbou.

Recenzia a praktické postrehy

Prvý dojem

Povrch plienok je hladký, ľahký s vkusným fialovým vzorom. Plienky sú na povrch jemne parfumované, nezapáchajú ako iné plienky. V balení sú plienky dosť poskŕčané, preto výrobca odporúča pred použitím plienku „aktivovať: = jemne ponaťahovať, aby správne sadla dieťaťu.

Materiál plienok je zvonku síce hladký, plienky však môžu pôsobiť mohutne a pevne. U takýchto plienok ťažko odhadnúť, či je plienka precikaná, čo pre mamičku znamená časté prebaľovanie alebo kontrola plienky.

Realita

Vnútro plienky tvorí savý materiál, ktorý rozloží vlhkosť po celej šírke plienky. Z pohľadu absorbcie  plienky splnili očakávania. Na druhej strane sa mi nepáči, ak plienky nedokážu zafixovať vo svojom jadre stolicu a po rozbalení vidím ako v plienke tekutý obsah pláva a ja pri prebaľovaní narobím kopec neporiadku.

Našťastie, v prípade plienok Bella Happy to je iba estetický dojem. Vďaka veľkým manžetám, širokým elastickým gumičkám okolo nožičiek a elastickému pásu sa mi ani raz nestalo, že by stolica unikla von. Toto riasenie a gumičky sú zároveň pohodlné a neotláčajú pri pohybe. Bella Happy sú zatiaľ jediné plienky tohoto typu, s ktorými by som bola takto spokojná.

Tipy pri nákupe

Plienky Bella Happy sú dostupné vo veľkej škále až 7 veľkostí od predčasne narodených detí až po juniorov mohutnejšou telesnou stavbou. Obzvlášť u veľkosti 4, kedy dochádza ku veľkým rozdielom vo vzraste aj pohyblivosti detí, ponúka ku štandardnej veľkosti MAXI aj MAXI PLUS.

Navyše, ak si nie ste istý správnou veľkosťou, môžete si zakúpiť testovacie balenie s 12 či 18 kusmi plienok alebo naopak aj supervýhodné maxi balenia.

Moje prvé plienky Happy Bella som kúpila v akcii v supermarkete za niečo cez 10 EUR, na internete sa však bez problémov dajú nájsť balenia trojkových plienok (52) okolo 9 EUR; tj. niečo okolo 0.16 EUR/ks. Táto cena je síce vyššia ako u iných plienok na bežné nosenie, no určite sa oplatí vyskúšať a porovnať s mojimi obľúbenými Pampers Premium Care. Nabudúce už na akciu len tak neskočím a cenu si overím online alebo zakúpim výhodnejšie balenie.

Najobľúbenejšie plienky a balenia