Renomovaný výrobca, chytľavá reklama a plienky za rozumnú cenu. V čom je háčik?

Tenké plienky sú síce ľahké, priedušné a na dotyk príjemné – no ich absorbcia je slabá a ľahko pretečú. A ak sa vaše dieťa šantí, šantí pravdepodobne je plienka na jeho zadočku.

Pampers Sleep & Play sú jednorázové detské plienkové nohavice s dvojitou absorbčnou vrstvou a výťažkami z harmančeku chránia detskú pokožku pred vlhkosťou a podráždením (podľa výrobcu až na 9 hodín).

Neobsahujú prírodný latex a sú dermatologicky testované.

Procter & Gamble

Počet plienok v balení sa odvíja od váhy dieťaťa – viz veľkostná tabuľka:

  • Veľkosť 2 MINI (3 – 6 kg): 68ks
  • Veľkosť 3 MIDI (4 – 9 kg): 58ks
  • Veľkosť 4 MAXI (– 18 kg): 50ks
  • Veľkosť 5 JUNIOR (11 – 18 kg): 42ks

Bežná cena Pampers Sleep and Play: 9,99 EUR 

Cena za kus sa odvíja od veľkostnej kategórie a počtu plienov v balení:

  • Veľkosť 2 MINI (3 – 6 kg): 68ks (0,15 EUR/ks)
  • Veľkosť 3 MIDI (4 – 9 kg): 58ks (0,17 EUR/ks)
  • Veľkosť 4 MAXI (– 18 kg): 50ks (0,20 EUR/ks)
  • Veľkosť 5 JUNIOR (11 – 18 kg): 42ks (0,24 EUR/ks)
Pampers Sleep and Play sú plienky postačujúce na použitie cez deň, pri častom prebaľovaní každé 2-3 hodiny.

Pampers Sleep and Play sú plienky postačujúce na použitie cez deň, pri častom prebaľovaní každé 2-3 hodiny.

Recenzia a praktické postrehy

Napriek tomu, že výrobca propaguje dvojité absobčné jadro s vrstvou Extra Dry, ktorá poskytuje až 9 hodín ochrany pred vlhkosťou, tieto plienky už na prvý pohľad pôsobia lacno. Sú veľmi tenké, jedny z najľahčích na trhu a ich absorčné pásiky pripomínajú kvalitou a vzhľadom skôr papierový pijak, ktorý sme používali v škole. A tekutú stolicu dojčaťa musíte skôr hľadať v dupačkách, ako v plienke. Neviem, ako by to po 9 hodinách dopadlo..

Plienky majú i svoje kvality. Ich vrchnú vrstvú tvorí materiál pripomínajúci bavlnu, sú na dotyk jemné a dieťa určite neobmedzujú v pohybe. Dvojité manžetové gumičky sa ľahko upínajú, sú pružné a neotláčajú na stehienkach. Často sa však stáva, že gumičky správne neprilehajú a plienky pretečú – najmä vtedy, ak máte doma malého nezbedníka, ktorý kope nožičkami.

Plienky sú jemne parfumované, nezapáchajú po lepidle a pôsobia prirodzene. Neobsahujú ani iné chemické látky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie. Naopak sú napustené výťažkom z harmančeka a pleťového mlieka, ktoré upokojujú pokožku.

Cena

Najdôležitejším dôvodom pre kúpu týchto plienok sa zdá byť naďalej ich cena. Plienky Pampers Sleep & Play poskytujú kvalitu zodpovedajúcu ich cene. Keďže sú rýchlo premočené, ich spotreba je vyššia ako u iných typov plienok. Kým cez deň pri častom prebaľovaní poskytujú uspokojivú kvalitu a pohodlie pre nášho drobčeka,  ich použitiu na noc sa vyhýbam.

Najobľúbenejšie plienky a balenia