Kompresorový inhalátor Omron NE-C801 je vhodný ako pre deti tak i pre dospelých, využitie v rodine je naozaj pre každého člena. Rodina s alergiami alebo častými problémami s dýchacími cestami nájde jeho uplatnenie a určite im skvalitní život.

 

Zariadenie určené na inhaláciu liečiva pri doplnkovej liečbe respiračných porúch dospelých a detí.
Omron

Hmotnosť: cca 270 g – len kompresor

Rozmery: 142x72x98 mm

Spĺňa podmienky smernice 93/42/EHS (o zdravotníckych pomôckach) a európskej normy EN13544-1:2007+A1:2009 Respiračné terapeutické prístroje – Časť 1: Rozprašovacie systémy a ich komponenty

Balenie obsahuje:

  • kompresor
  • nebulizérovú zostavu
  • vzduchovú hadičku
  • 5 náhradných vzduchových filtrov
  • náustok
  • maska pre dospelých, maska pre deti
  • nosný nástavec
  • sieťový adaptér
  • skladovacie vrecúško
  • návod na používanie, záručný list
58 EUR
Kompresorový inhalátor Omron - skúsenosti

Kompresorový inhalátor Omron

Recenzia a praktické skúsenosti

Nástup do škôlky u nášho syna bol sprevádzaný častými tzv. soplíkmi a problémami respiračného charakteru. Najskôr sme skúšali rôzne druhy sirupov a rozprašovačov do nosa. Avšak po zistení, či sirupy spôsobujú len ďalšie zahlieňovanie sme sa rozhodli, že zakúpime inhalátor. Nie je však ľahké vybrať ten najvhodnejší a samozrejme, nie je to ani lacná záležitosť.

Priemerná rodina si musí dobre zvážiť využiteľnosť a výšku financií, ktoré chce vložiť do tohto prístroja. Čo sa týka ceny, tak keď sme si spočítali, že jeden priemerný sirup stojí 5 -7 eur, tak sme zvážili, že po vyskúšaní 10 sirupov máme túto finančnú položku vlastne rovnakú ako jeden inhalátor.

Prístroj sme kupovali priamo v zdravotníckych potrebách, nie z internetu, pretože pani nám vedela dať podrobný popis produktu a rovno nám aj ukázala ako prístroj správne používať. Zadali sme požiadavku, že prístroj potrebujeme aj pre iných členov rodiny, vzhľadom na to, že problém nemá iba syn, ale občas aj ja a manžel. Pani nám hneď doporučila prístroj s dvoma maskami – pre deti aj pre dospelých. Mne dokonca pasuje aj detská maska, keďže mám menšiu tvár. Maska je umývateľná, dá sa aj prevariť v prípade, že sa nám osobne umytie v horúcej vode zdá nepostačujúce. Všetky časti ako maska, nádobka na roztok, hadička a nástavec sú umývateľné.

Jednoduché používanie

Používanie inhalátora Omron je veľmi jednoduché a aj keby nám pani v obchode neukázala ako na to, podľa návodu nie je problém prístroj si poskladať a začať používať. Stačí zložiť prístroj podľa návodu, naliať do nádobky inhalovanú tekutinu – ja dávam Vincentku – a stlačiť zapínanie. Prístroj je trocha hlučnejší, takže dieťa pri ňom nebude počuť zreteľne rozprávku, ale na koncentráciu to stačí, aby vydržalo pri inhalovaní.

Náplne alebo inhalované roztoky

Ja používam Vincentku, dá sa kúpiť v lekárni, naposledy bola cena 0,91 eura a vydrží vám dlho, do prístroja ide maličké množstvo, pár mililitrov. V prípade, že je stav ale horší, tak vám v lekárni určite doporučia roztok YABRO, čo je síce drahšie, ale dosť účinné.

Môj tip

Môj syn sa najskôr toho prístroja bál, keď som ho pustila, pretože prístroj bol hlučnejší ako sme očakávali. Vymysleli sme však na neho trik, že je to dýchací prístroj pre hasičov, kúpili sme v hračkárstve prilbu a povedali sme mu, že ak chce byť hasič, musí trénovať. Pustili sme mu k tomu rozprávku Požiarnik Sam a malý vydržal pri tomto inhalovať 15-20 minút, dva krát denne.

Ťažkosti s hlienmi a dýchaním ústúpili väčšinou do dvoch dní. Ak nie, stačilo zatelefonovať doktorke a poradiť sa s ňou, či je potrebný roztok YABRO. Naša lekárka ocenila náš prístup a pochválila naše rozhodnutie nekupovať stále sirupy, ktoré zahlieňujú ale investovať do prístroja, ktorý je určite prospešnejší pre zdravie nášho dieťaťa.