Praktická a skvelo polohovateľná stolička

Kúpu detskej jedálenskej stoličky sme odkladali na čas, keď bude náš chrobáčik sedieť, budeme sa prikrmovať, a teda to bude aj aktuálne. Preto sme výber veľmi neriešili. A skôr, ako sme sa po nejakej začali obzerať, tak sme „našu PINTU“ dostali od známych. A veru sme za ňu vďační.

Detská jedálenská stolička Babypoint Pinta je multifunkčná stolička, ktorú s dieťatkom využijete pri kŕmení, hraní, ale aj oddychu.

BABYPOINT

Hmotnosť: 9 kg

Využitie: deti od 6 mesiacov do hmotnosti 15 kg

72 EUR
Detska-Stolicka-Pinta-Babypoint

Bezpečnosť stoličky Babypoint Pinta zabezpečujú bezpečnostné pásy, protišmyková zábrana na pultíku a opierka nožičiek.

Recenzia a praktické skúsenosti

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že detská jedálenská stolička Babypoint Pinta je veľmi dobrou voľbou pre rodičov, ktorí uvažujú o kúpe stoličky, alebo sa nevedia rozhodnúť, ktorú si zvoliť. My sme sa nerozhodovali, keďže sme tú našu dostali, ale myslím si, že sme asi nemohli dostať lepšiu.

Použitie

Čo sa týka účelovosti, spĺňa všetky kritériá, ktoré by mala jedálenská stolička mať. V prvom rade je jej úlohou pomôcť pri kŕmení dieťatka, čo spĺňa do bodky. Stolička je výškovo nastaviteľná, môžete si zvoliť 6 výškových polôh, do ktorých je možné stoličku upraviť. Rovnako je možné upraviť i polohu opierky chrbátika. Tu máme 3 možnosti voľby – z mierneho záklonu až do úplného sedu.Na stoličke sa dieťatku príjemne sedí vďaka pohodlnej mäkkej výstelke.

Pre väčšie deti, ktoré už vedia papať samé je určený pultík na jedenie, na ktorom sú 2 praktické otvory na poháre. Keďže stoličku je možné využiť nielen na kŕmenie, ale aj hranie, zíde sa i väčší pultík, určený práve pre túto činnosť. Oba pultíky sú vyberateľné.

Praktickosť stoličky vidím i v tom, že sa dá stolička po odňatí pultíkov prisunúť k stolu a dieťatko tak môže sedieť za stolom s vami.

Bezpečnosť

Bezpečnosť dieťatka je zabezpečená 5 bodovými bezpečnostnými pásmi, ktoré je možné upraviť podľa potreby.  Ďalším bezpečnostným prvkom je anatomická protišmyková zábrana na pultíku a opierka nožičiek pre väčšie detičky.

Ja som pri maličkom zo začiatku pri kŕmení dávala opierku chrbátika do najnižšej polohy, teda do záklonu, aby pohodlne sedel a ja som mala istotu, že sa mi „nehodí“ dopredu a celý obsah papania neskončí na ňom 🙂 Teraz, keď už je väčší a sedí pekne rovno, máme stoličku v „sedacej“ polohe. Aj keď bezpečnosť dieťatka je zabezpečená, výrobca samozrejme upozorňuje, že nemá zostať sedieť na stoličke bez dozoru, ale to hádam každá mamina vie, že stať sa môže všeličo.

Mobilita

Stoličkou je možné po byte ľahko manipulovať. Dve praktické kolieska na zadných nohách stoličky umožňujú ľahké premiestňovanie. Brzdy na oboch kolieskach zabezpečujú bezpečnosť a stabilitu. Predné nohy stoja na gumených podstavcoch, ktoré tiež zabezpečujú stoličku dostatočnú stabilitu.      Keď potrebujete stoličku odložiť, je možné ju jednoduchým spôsobom zaklapnutia zložiť.

Je škoda, že umelá hmota, z ktorej je sedadlo a pultíky stoličky vyrobené nie je dostatočne pevná na to, aby odolala silnejším nárazom. Hlavne pultíky vyzerajú, že pri väčšom náraze môže hroziť ich puknutie, alebo nalomenie.

Čistenie a údržba

Čo sa týka čistenia stoličky, všetky časti vrátane poťahu sú jednoducho umývateľné vlhkou handričkou.