Moderný viacúčelový kočík, ktorý poteší svojou variabilitou i cenou.

Kočík Mikado Aston Victor nebol od začiatku našou jasnou voľbou, ale o jeho kúpe nás presvedčilo viacero faktov. Za výhodnú cenu ponúka trojkombináciu hlbokej vaničky, športovej časti a detskej autosedačky s ďalším príslušenstvom.

Moderný viacfunkčný odpružený kombinovaný kočík, určený pre deti od narodenia do veku 3 rokov, (resp. 15 kg) obsahuje hlbokú vaničku, športovú časť a detskú autosedačku (vajíčko).

Mikado

Trojkombinácia Mikado Aston obsahuje:

  • športový kočík
  • hlbokú vaničku 
  • detskú autosedačku (do 11 kg) 
  • tašku vo farbe kočíka
  • nánožníky na hlbokú vaničku i športovú časť

Rozmery: 

Rozmery vaničky: 82×36 cm

Výška vaničky od zeme: 53 cm

Rozmery sedačky (operadlo): 50×34 cm

Celková dĺžka lôžka: 100 cm

Priemer kolies: predné: 26 cm, zadné: 30 cm

Hmotnosť: 

  • Podvozok: 9,5 kg
  • Športová časť: 4,2 kg
  • Vanička: 4,2 kg
  • Autosedačka: 2,7 kg

Nosnosť: 17 kg

239 EUR
mikado-aston-victor

Mikado Aston Victor je všestranne použiteľný kočík do mesta alebo na prechádzky po lesných kamenistých chodníkoch.

Recenzia a praktické skúsenosti

Komfort jazdy

Základ kočíka tvorí ľahká hliníková konštrukcia posadená na 4 nafukovacích ložiskových kolesách, ktoré zaručujú ľahký a tichý chod kočíka. Predné otočné kolesá majú možnosť fixácie, čo umožňuje využitie kočíka aj v horšom teréne. Tomu prispieva aj regulovateľný stupeň odpruženia kolies. Kočík teda využívame tak v meste, ako aj na prechádzkach po lesných kamenistých chodníkoch. Samozrejmosťou je nastaviteľná rukoväť a centrálna nášľapná brzda.

Sedacia a ložná plocha

Hlboká vanička je priestranná a pre dieťatko pohodlná. Nachádza sa v nej aj polohovateľná opierka hlavičky, ktorú sme ale nevyužili, pretože pre malé bábätko sa nám zdala zbytočná a odkedy „sme začali sedieť“, využívame športovú časť.

Športová časť kočíka je rovnako primerane priestranná a otočná v oboch smeroch jazdy. Opierka má 5 polôh. Dieťatko môže sedieť, no keď je treba, dá sa opierka sklopiť do úplného ľahu. Rovnako je polohovateľná i opierka nôh. Bezpečnosť zaručujú 5 bodové bezpečnostné pásy s mäkkými chráničmi. Na vaničku i športovú časť sa jednoduchým spôsobom zacvaknutia upevňuje striežka s vetracím okienkom.

Na konštrukciu je možné upevniť i detskú autosedačku, určenú pre deti do hmotnosti 11 kg. Sedačka je vybavená samostatnou odnímateľnou striežkou, 5 bodovými bezpečnostnými pásmi s mäkkými vankúšikmi a samostatným nánožníkom.

Autosedačka Mikado Aston Victor.

Mikado Aston Victor ponúka bohaté doplnky – autosedačka je vybavená samostatnou strieškou, vankúšikmi i nánožníkom.

Doplnky

V cene kočíka dostanete i viacúčelovú tašku vo farbe kočíka, do ktorej v pohode zmestíte najpotrebnejšie veci. Je pravda, že keby som do nej chcela pobaliť, oblečenie a plienky na 1deň, na fľašku s mliekom už asi veľa priestoru nezostane. Na kostre kočíka je upevnený nákupný košík s nosnosťou do 2 kg. V cene kočíka sú zarátané aj nánožníky na hlbokú vaničku i športovú časť. Dokúpiť je treba pláštenku do dažďa a sieťku proti hmyzu.

Čistenie a údržba

Čo sa týka čistenia vaničky, je možné vybrať vnútornú výstelku a samostatne ju vyprať. Vonkajšiu časť vaničky ako aj športovú časť je možné vyčistiť len mokrou handričkou, ale ide to pomerne ľahko 🙂