Praktický pri každodennom sterilizovaní

Napriek tomu, že som o kúpe sterilizátora mala spočiatku pochybnosti – Tommee Tippee Closer to Nature ma presvedčil, že nie je iba ďalší zbytočný prístroj na kuchynskej linke. Je dostatočne hlboký, zmestí sa doň množstvo veľkých či malých fliaš, lyžičiek či cumlíkov, ktoré by sa inak voľne povaľovali. A do toho sterilizátor udrží nádoby dezinfikované…

Elektrický parný sterilizátor Tommee Tippee Closer to Nature umožňuje rýchlu a jednoduchú sterilizáciu dojčenských fliaš a príslušenstva.

 Tommee Tippee

Rozmery: 32.8 x 25 x 22.1 cm

Váha: 1,59 Kg

Aktuálna cena Tommee Tippee Sterilizátor elektrický C2N v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )


Parný sterilizátor Tommee Tippee umožňuje sterilizáciu v dvoch úrovniach - na raz sa zmestí až 5 veľkých fliaš vrátane príslušenstva.
Parný sterilizátor Tommee Tippee umožňuje sterilizáciu v dvoch úrovniach – na raz sa zmestí až 5 veľkých fliaš vrátane príslušenstva.

Recenzia a praktické skúsenosti

Pri prvom dieťati som zvykla všetky dojčenské nádoby pravidelne (raz za 2 dni ako sa nazbieralo) vyvárať vo veľkom hrnci. Mnohokrát mi voda vyvrela alebo som varila vývar z plávajúcich dojčenských fliaš a cumlíkov. Skrátka, samé starosti, fľašky so škaredým povlakom od vodného kameňa aj i popálená ruka niekedy. Kúpe sterilizátora som sa naozaj bránila…

Pri druhom dieťati mi hrozilo dennodenné prikrmovanie z fľašiek, (nastúpila som totiž do práce a pravidelne odsávala), fľašiek pribudlo a ja som potrebovala vyriešiť kam fľašky a doplnky na odsávanie umiestniť, a zároveň ich mať neustále sterilizované po ruke.

Po menšom prieskume som sa rozhodla zainvestovať do elektrického sterilizátora s dostatočným objemom. Sterilizátory do mikrovlnnej rúry (skúšala som sterilizátor NUK) sú obvykle menšie a takisto sme sa chceli vyvarovať nutnosti nakupovať akúkoľvek chémiu. Voľba padla na parný elektrický sterilizátor Tommee Tippee Closer to Nature.

Sterilizácia je rýchla a bezstarostná 

Sterilizátor Tommee Tippee umožňuje sterilizáciu nádob v dvoch úrovniach. Oceňujem, že doň na výšku zmestí i väčšia fľaška – práve s väčšími nádobami som mala problém pri klasickom vyváraní alebo v mikrovlnnej rúre. Celkovo sa do sterilizátora u mňa zmestilo až 5 fliaš, vrátane vrchnákov, savičiek, cumlíkov a príslušenstva na odsávanie mlieka vo vrchnom poschodí.

Para nádoby krásne vyčistí, uvoľní i usadeniny a pritom nezanechá biely povlak po vodnom kameni ako pri vyváraní. Pri použití sterilizátora dbajte nato, že sterilizujete iba príslušenstvo, ktoré je vhodné na sterilizáciu – ja som neuvedomelo sterilizovala aj hryzátko, ktoré sa vo vysokej teplote úplne zmrštilo.

Jednoduchá obsluha a údržba

Sterilizátor stačí naplniť, naliať doň 90 ml vody do spodnej časti prístroja a zapnúť. Celý proces sterilizácie trvá 5 minút, pričom prístroj sa sám vypne a nemusíte nad ním stáť. Sterilizované fľašky sú krásne čisté, bez povlaku od vodného kameňa. Uzavretý prístroj udržiava nádoby čisté a sterilné až po dobu 24 hodín.

Elektrický sterilizátor Tommee Tippee Closer to Nature sa naozaj jednoducho čistí. Napriek tomu, že doň vkladám nádoby umyté priamo z umývačky, po niekoľkých cykloch sterilizácie som si všimla nečistoty a vodný zachytený v spodnej časti prístroja. Preto príležitostne umývam prístroj ako aj koše na nádoby octovou vodou.

Tommee Tippee Closer to Nature údržba
Vnútorná časť sterilizátora Tommee Tippee Closer to Nature. Sem sa umiestňuje voda a nezabudnite ju pravidelne čistiť.

Najlepšie sterilizátory podľa Heuréky