Jednoduchý, praktický sterilizátor do mikrovlnky

Parný sterilizátor značky NUK predstavuje rýchle a pohodlné sterilizovanie dojčenských fliaš a príslušenstva v pohodlí domova aj na cestách, len v priebehu niekoľkých minút. Na príležitostné sterilizovanie menších predmetov je ideálny a nenáročný.


Sterilizátor do mikrovlnnej rúry NUK je ľahký, jednoduchý, vhodný pre všetky typy dojčenských fliaš s obsahom 300 ml a príslušenstva. Pri výkone 400-1000 W mikrovlnnej rúry trvá sterilizácia len 4 minúty. Vďaka transparentnému obalu je možnosť sledovania procesu sterilizácie.

Sterilizátor neobsahuje škodlivé BPA a je možné ho umývať aj v umývačke riadu.


NUK


Výška: 187mm

Šírka a hĺbka: 280 mm

Vhodný pre všetky typy mikrovlnných rúr s výkonom 500-1000 W, určený pre všetky typy dojčenských fliaš s obsahom 300ml a príslušenstva.


Balenie obsahuje špeciálny držiak na 4 plastové fľaše, 2 časti transparentného obalu sterilizátora, hygienické kliešte na vyberanie fliaš a príslušenstva.

Balené v ochrannej fólií v krabici s návodom na používanie.

Aktuálna cena Nuk Sterilizátor do mikrovlnné trouby v slovenských e-shopoch: € – € (Zdroj: Heureka.sk, )


Sterilizátor do mikrovlnky NUK
Sterilizátor do mikrovlnky NUK umožňuje sterilizovať naraz až 4 fľaše.

Recenzia a praktické skúsenosti

Sterilizátor Nuk do mikrovlnnej rúry je naozaj veľmi praktický a rýchlo použiteľný. Využili sme ho najviac v období novorodenca a v prvých mesiacoch jeho života, kedy sme použité fľašky sterilizovali každý večer, keď sa dieťa uložilo na spánok.

Fľašky a cumlíky som nemusela prevárať vo vriacej vode, čo mi ušetrilo čas. Tento spôsob sterilizovania zvládne naozaj každý, kľudne aj otecko. Za krátky čas – 4 minúty boli fľašky aj cumlíky vysterilizované. Po vybratí sterilizátora z mikrovlnnej rúry som jednoducho sterilizátor opatrne otvorila, väčšinou za pomoci utierky, aby som sa nepopálila. Hygienickými kliešťami ktoré sú súčasťou balenia som fľašky aj cumlíky povyberala na rozloženú suchú utierku a nechala vyschnúť. Po sterilizovaní sa totiž na fľaškách vytvorili jemné kvapôčky vody.

Sterilizátor do mikrovlnnej rury NUK zloženie

Dvojdielne časti sterilizátora NUK do seba ľahko zapadnú. Balenie obsahuje kliešte na hygienické vyberanie fliaš a príslušenstva.

Do sterilizátora sa mi bez problémov zmestili všetky fľašky aj cumlíky, aj mikrovlnná rúra fungovala tak ako mala. Sterilizátor je praktický a ľahko zložiteľný, nezaberie veľa miesta. Umývala som ho klasickým saponátom na riad, ale je vhodný aj na umývanie v umývačke riadu. Za nepraktické pri tomto type sterilizovania považujem fázu vyberania sterilizátora z mikrovlnej rúry, kedy sa mi stávalo že sa dve zaklápacie časti sterilizátora od seba navzájom oddeľovali. Vadilo mi aj to, že väčšie a usadené nečistoty tento sterilizátor úplne nevyčistí, tam už pomohlo jedine dôkladné čistenie kefou na riad. Na bežné používanie nám však úplne stačil a ocenili sme ho aj na cestách.

Najlepšie sterilizátory podľa Heuréky