Jednoduché, dizajnové a spoľahlivé lehátko za pomerne vysoké cenu

Akonáhle náš drobec dovŕšil 3.mesiac a začal zvedavo sledovať všetko čo sa deje okolo neho deje, rozhliadla som sa po detskom lehátku. Podmienkou bolo polohovanie a vibrácie bez nutnosti batérií. Napriek vysokej cene som napokon investovala do BabyBjörn Balance Soft, ktoré umožňuje húpanie, sed či ľah, je ľahké, dostatočne stabilné, prateľné a v jednoduchom, modernom dizajne bez gýčových hračiek.

Detské lehátko BabyBjörn Balance Soft možno používať ako lehátko alebo ako pohodlné sedadlo. Lehátko možno používať od narodenia až do veku 2 rokov (13 kg).

BABYBJÖRN

Váha lehátka: 2,1 kg
Výška/dĺžka/šírka v najvyššej pozícii: 58 x 89 x 39 cm
Výška/dĺžka/šírka v zloženom stave:11 x 89 x 39 cm
100% bavlna

Použité textílie boli testované a schválené v súlade s ÖkoTex Standard 100, trieda 1 pre detské výrobky. Sú neškodné pre detskú pokožku a nevyvolávajú alergie. 

Aktuálna cena BabyBjörn lehátko Balance Soft Bliss Sand Gray v slovenských e-shopoch: 120€ – 150€ (Zdroj: Heureka.sk, )
Babybjorn Balance Soft_Cotton_Rust Orange

Babybjorn Balance Soft je pohodlné lehátko, ktoré rastie spolu s vašim dieťatkom. V rôznych pozíciách umožňuje sed, hru a ľah.

Recenzia a praktické skúsenosti

Lehátko tvorí jednoduchá polohovateľná konštrukcia a mäkký poťah, ktorý je tvarovaný tak, aby poskytoval oporu chrbátika a hlavičky, a dieťa sa v ňom cítilo pohodlne. Lehátko možno používať od narodenia, preto ak máte problémy s refluxom, môže sa vám toto polohovateľné lehátko zísť.

My sme si lehátko zaobstarali až neskôr, keď dcérka dokázala samostatne držať hlavičku a začali sme zavádzať prvé príkrmy. Jej prvá reakcia na lehátko pozitívna, samostatné vibrácie a nová poloha v polosede bola niečím novým. Zatiaľ (v štyroch mesiacoch) sa však nevie sama rozhúpať, no pre nás – rodičov je lehátko BabyBjörn Balance Soft spoľahlivé miesto, v ktorom sa sama aspoň na chvíľku pohrá.

S lehátkom sa manipuluje jednoducho, prostredníctvom červenej zarážky na zadnej strane nastavíte sklon lehátka a dostupné pozície – sed, ľah, hru či sklopenú polohu pri prenášaní. Vo všetkých pozíciách sa dieťa dokáže pohupovať.

Mobilita

Lehátko je veľmi ľahké a skladné. Mojím prvým dojmom bolo dokonca sklamanie:

Ako môže také ľahké, jednoduché lehátko, ktoré stojí toľko peňazí, poskytovať dieťaťu dostatočný komfort?

Pretože je praktické a spoľahlivé. Jednoducho ho zložíte do auta na cestách, schováte do skrine alebo presuniete tam kde potrebujete. Odkedy sme si zakúpili toto lehátko, naša dcérka sa stala našim partnerom pri všetkých činnostiach – pití kávy, príprave obeda, večernom pozeraní TV. A užívala si to!

Aby som ho len nevychvaľovala, lehátko BabyBjörn Balance Soft  ma pomerne dlhú spodnú vidlicu, na ktorej stojí, a ktorú treba opatrne obchádzať.Tej však musím vďačiť za dobrú stabilitu a bezpečnosť. 

Bezpečnosť

Naša neposedná dcérka sa už v štyroch mesiacoch pokúšala sa postaviť na nôžky a jediná poloha, ktorá sa jej páčila bola tá najvyššia. Našťastie, dieťa je do lehátka posadené hlboko (a upevnené bezpečnostným popruhom), preto sme sa na knísajúce sa lehátko BabyBjörn Balance Soft mohli spoľahnúť.

Bezpečnostný popruh je upevnený po stranách „gombíkami“, zatiaľ spoľahlivo drží.

Údržba

Poťah lehátka možno stiahnuť a prať v pračke (na 40°C). Myslím, že to nebude až tak jednoduché ako uvádza výrobca a zatiaľ som to neskúšala (poťah sa snažím zakrývať plienkou). Akonáhle začneme naplno prikrmovať, určite to bude nevyhnutné.

Po prevrátení poťahu naruby možno lehátko používať ako húpacie kreslo bez bezpečnostného popopruhu u starších detí.

Vzhľad

Lehátko BabyBjörn Balance Soft má krásny, jednoduchý, moderný dizajn. Zo súčasných farieb poťahov (dostupných v Európe) som si nedokázala vybrať neutrálnu variantu, a ich skutočný vzhľad sa líší od oficiálnych materiálov výrobcu. Dokonca som po jeho zakúpení čiernej varianty, bola nútená lehátko vymeniť za krémové (Beige/Khaki).

K lehátku možno dokúpiť osku s drevenými hračkami, ktorú som pre premrštenú cenu bojkotovala. Na bezpečnostný popruh sa však dajú pripevniť rôzne hrkálky, preto mi tento doplnok nakoniec nechýbal.

Lehátko sa predáva za pomerne vysokú cenu, no v tomto prípade prepokladám, že je dostatočne kvalitné a v prípade, že ho nebudem potrebovať ponúknem ďalším mamičkám v bazáriku.

Porovnanie najlepších lehátok